mobile
REKLAMA

ZDM ogłosił przetarg na kolejne ronda

Zarząd Dróg Miejskich chce doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa na stołecznych ulicach. Jednym ze środków na jaki postawił, aby osiągnąć ten cel jest budowa kolejnych rond. Wiemy, gdzie mają powstać

IS
ZDM ogłosił przetarg na kolejne ronda

-Ogłosiliśmy przetarg na budowę dwóch nowych rond – u zbiegu ulic Krasińskiego z Przasnyską na Żoliborzu oraz ulic Augustówka i Zawodzie na Mokotowie - przekazał ZDM. Działania te to m.in. odpowiedź na apele samych mieszkańców. 

Jakie zmiany czekają skrzyżowanie na Żoliborzu?

Jak wyjaśnia ZDM  przejścia dla pieszych, które znajdują się w sąsiedztwie ronda zostaną doświetlone. Dodatkowo te na wlotach, po których jeżdżą autobusy, zostaną wyposażone w azyle.

- Samo rondo o średnicy 26 metrów będzie miało wyspę centralną, nieprzejezdną, dzięki obsadzeniu jej krzewami. Na narożnikach skrzyżowania zasadzone zostaną krzewy okrywowe. Dodatkowo wzdłuż pasa drogi stanie 7 nowych drzew, które będę uzupełnieniem istniejącego już tam szpaleru.Zgodnie z obowiązującymi zasadami trzy bezzatokowe i wyposażone w wiaty przystanki autobusowe umieszczone zostaną za rondem. Dodatkowo w obszarze skrzyżowania uzupełnimy infrastrukturę rowerową - wylicza ZDM.

Zmiany na Mokotowie

Skrzyżowania ulic Augustówka i Zawodzie również zmienią swój charakter. Rondo będzie miało 27 metrów średnicy, jego wyspa i narożniki, podobnie jak na Żoliborzu, zostaną obsadzona krzewami. - Przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania wyposażymy w azyle i doświetlmy. Przystanki autobusowe przeniesiemy za rondo - wyjaśnia ZDM.

Co ważne są chętni do wybudowania obu rond. Jak przekazał ZDM -  W przypadku żoliborskiego mamy cztery oferty (najniższa wynosi nieco ponad 6,5 mln zł), zaś mokotowskiego trzy oferty (najtańsza opiewa na niecałe 8,3 mln zł). Teraz czas na ich analizę, a następnie wybór najlepszych. Wybrani wykonawcy na realizację projektów będą mieli 180 dni od dnia podpisania umowy.

fot. ZDM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda