mobile
REKLAMA

Zmienią się rozkłady jazdy KM

Podróżujący Kolejami Mazowieckimi w najbliższym czasie powinni dokładnie sprawdzić rozkład jazdy pociągów. Ten ma się zmienić od 10 marca. Związane jest to z trwającym remontem stacji Warszawa Zachodnia. Wiemy, do kiedy będą obowiązywały zmiany.

NKK
Zmienią się rozkłady jazdy KM

- Z uwagi na trwający remont stacji Warszawa Zachodnia, pociągi po średnicy podmiejskiej będą kursować ze średnią częstotliwością co około 12 minut w obu kierunkach. Część pociągów zostanie skierowana na średnicę dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego skończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia – poinformowały Koleje Mazowieckie.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone?

R2 Warszawa – Łuków

W terminie 10-17 marca na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki prowadzone będą prace remontowo-naprawcze. W podanym terminie, ruch na ww. odcinku prowadzony będzie jednotorowo. Część pociągów KM zostanie odwołana, a w wybranych godzinach zostanie uruchomiona uzupełniająca komunikacja autobusowa.

Od 8 kwietnia do 19 maja, w związku z budową tunelu drogowego, na odcinku Sulejówek Miłosna – Warszawa Rembertów ruch będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana. Wybrane pociągi PKP Intercity zatrzymają się w Sulejówku Miłosnej.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

W dalszym ciągu na linii prowadzone będą prace związane z budową tunelu drogowego przy stacji Teresin-Niepokalanów, w związku z czym, do dnia 18 maja, dostępna będzie jedna krawędź peronowa na stacji.

W terminie 10 marca – 8 czerwca (w nocy z poniedziałku na wtorek, wtorku na środę i środy na czwartek) na odcinku Błonie – Sochaczew, z uwagi na nocną przerwę technologiczną w godzinach 00:00 - 4:00, ostatni pociąg w dobie zostanie zastąpiony przez komunikację autobusową.

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

W związku z budową peronu i wiaduktu na stacji Radom Wschodni, ruch na odcinku Lesiów – Radom Główny będzie prowadzony po jednym czynnym torze.

W terminie 15 kwietnia – 17 maja, z uwagi na prace remontowo-naprawcze na odcinku Rożki – Jastrząb, ruch będzie odbywał się jednotorowo.

R9 Warszawa – Działdowo

W terminie 16-17 oraz 23-24 marca prowadzone będą prace remontowo-naprawcze na odcinku Modlin – Nasielsk. W podanym terminie, ruch na ww. odcinku będzie prowadzony jednotorowo.

R31 Kutno – Sierpc

Od 15 marca (od godz. 19:00) do 18 marca (do godz. 04:40) prowadzone będą prace remontowo-naprawcze w stacji Płock. W podanym terminie za pociągi na odcinku Sierpc – Płock zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R81 Dęblin – Radom

W związku z remontem mostu w terminie 8 kwietnia – 8 czerwca, ruch na odcinku Dęblin – Zajezierze k. Dęblina prowadzony będzie po jednym czynnym torze. Dodatkowo, na stacji Zajezierze k. Dęblina dostępna będzie tylko jedna krawędź peronowa.

 Wprowadzone zmiany będą obowiązywały do 8 czerwca.

 

fot. FB KM

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda