mobile
REKLAMA

Zniczodzielnia na Bielanach

Na Cmentarzu Północnym można skorzystać ze zniczodzielni, które zostały ustawione w ramach projektu „Zerowaste dla Bielan” realizowanego z Budżetu Obywatelskiego.

Informacja prasowa
Zniczodzielnia na Bielanach

Zniczodzielnie ustawiono przy czterech wejściach na teren Cmentarza Północnego. To regały, gdzie mieszkańcy mogą zostawić nieuszkodzone znicze bez wkładów. Kto potrzebuje, dokupi wkład i znicz będzie gotowy do wykorzystania. Zadanie zrealizowano z Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy Bielany. Projekt „Zerowaste dla Bielan” to nie tylko zniczodzelnia, to również jadłodzielnia, bank czasu, program "złota rączka dla seniora" oraz warsztaty dla mieszkańców.

– Głównym zadaniem programu jest wypracowanie proekologicznych zachowań i postaw wśród mieszkańców. Mam nadzieję, że popularyzowanie tego typu inicjatyw w jakimś stopniu wpłynie na ograniczenie generowanych odpadów oraz marnotrawienia nie tylko żywności, ale również przedmiotów – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany. Jak dodaje, wielu mieszkańców przekonuje kierunek działań i coraz częściej angażują się w inicjatywy less waste. Co to znaczy? Mówiąc krótko: mniej marnować. Okazuje się bowiem, że wyrzucamy do śmietnika rzeczy, które można wykorzystać powtórnie. I jest to bardzo ekologiczne, co udowadnia grupa „Bielany less waste” powstała z inicjatywy mieszkańców.

W ostatnim czasie grupa wspólnie z bielańskimi seniorami uszyła ponad tysiąc woreczków z firanek i wielorazowych toreb na zakupy. Mieszkańcy organizowali również akcję bumerang – w osiedlowych sklepach utworzono punkty, gdzie można zostać lub skorzystać z materiałowej torby na zakupy, tak aby ograniczyć używanie popularnych jednorazowych foliówek.

Fot. UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda