mobile
REKLAMA

Zwierzęta w wielkim mieście - piknik rodzinny

Porady, warsztaty, wykłady, spotkania z ekspertami, stosika z artykułami dla zwierząt, konkursy – to wszystko podczas pikniku rodzinnego „Zwierzęta w wielkim mieście”. Zapraszamy w sobotę, 30 września 2023 r., w godz. 11.00 -17.00, do Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila)

Informacja prasowa
Zwierzęta w wielkim mieście - piknik rodzinny

To będzie prawdziwy raj dla miłośników zwierząt i dla samych czworonogów. Będzie można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy, porozmawiać ze specjalistami, kupić lub zrobić coś dla swojego pupila.

Po kilku latach przerwy wracamy z jesienną imprezą dla miłośników zwierząt na Ursynowie. „Zwierzęta w wielkim mieście” to wydarzenie zachęcające do właściwej opieki nad zwierzętami, z którymi dzielimy przestrzeń miejską. Ale to też propozycja, aby pomyśleć o zmianie nawyków kulinarnych, czyli spożywać mniej mięsa. Stąd foodtracki z jedzeniem wege oraz warsztaty kuchni wegetariańskiej - mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak

Podczas pikniku odbędą się warsztaty z behawiorystą (trening posłuszeństwa, zapobieganie ucieczkom zwierząt). Będzie można także spotkać się z ekspertami w dziedzinie weterynarii czy zoopsychologii, a także ze specjalistami od owadów, jeży i ptaków oraz nauczyć się udzielania psom pierwszej pomocy.

Poza tym zapraszamy na wykłady na temat odpowiedzialności cywilnej dotyczącej zdarzeń z psami na terenach ogólnodostępnych; podstawowej opieki nad zwierzętami (profilaktyka zdrowotna, obowiązki właścicieli); praw zwierząt; zapobiegania bezdomności poprzez sterylizację, kastrację i czipowanie; odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.

Pojawią się także food trucki z jedzeniem wegetariańskim i wegańskim, prowadzone będą warsztaty kuchni wegetariańskiej. Kto przyjdzie z własnym kubkiem, będzie mógł napełnić go herbatą.

Odwiedzić będzie można stoiska Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, Eko-patrolu Straży Miejskiej, Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt oraz prozwierzęcych organizacji pozarządowych. Prezent dla pupila będzie można kupić na stoiskach z artykułami dla zwierząt.

Dzieci też nie będą się nudzić. Przygotowaliśmy specjalne atrakcje, z myślą o najmłodszych: budowanie karmników i budek dla ptaków, konkursy, warsztat w terenie na temat schronienia dla jeży, warsztaty z tworzenia zabawek dla psa i kota, pogadanka na temat odpowiedzialności za posiadane zwierzę.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

fot.UDUrsynów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda