Juergen Elitim w Legii. „Jestem gotowy na nowe wyzwania”
Legia zakontraktowała kolejnego zawodnika przed rozpoczęciem nowego sezonu. Po Patryku Kunie, Marcu Gualu, Radovanie Pankovie tym razem z „Wojskowymi” umowę podpisał Juergen Elitim.
23-letni środkowy pomocnik ma za sobą występy m.in. w barwach Granady FC czy Deportivo La Coruna. W ostatnim sezonie był zawodnikiem Racingu Santander, do którego został wypożyczony z Watfordu FC. Kolumbijczyk wystąpił w dwudziestu dziewięciu spotkaniach La Liga 2 zdobywając w nich dwie bramki.
Juergen Elitim jest wychowankiem kolumbijskiego Leones FC. Jako osiemnastolatek trafił do młodzieżowej drużyny Grenady, a po roku został sprzedany do Watfordu, gdzie przede wszystkim trenował z drużyną U-23. Kolejne sezonu spędził na wypożyczeniach w Marbelli FC, SD Ponferradiny i Deportivo La Coruna. Z tym ostatnim wywalczył awans do La Liga zostając najlepszym podającym zespołu. Na poziomie drugiej ligi hiszpańskiej rozegrał siedemdziesiąt meczów.
– Jestem gotowy na nowe wyzwanie i zmierzenie się z oczekiwaniami. Legia to największy klub w Polsce, nie mogę doczekać się walki o trofea i grę w europejskich pucharach. Mamy w zespole hiszpańskojęzycznych piłkarzy, co będzie dla mnie pomocne w pierwszych dniach. Miałem już okazję poznać chłopaków z Hiszpanii, świetnie mnie przywitali. Na pewno będzie to pomocne w aklimatyzacji – mówi Juergen Elitim.
Lewonożny Kolumbijczyk ma także hiszpański paszport. W Legii będzie występował na środku pomocy. – Szukaliśmy na rynku piłkarza o takim profilu. Juergen Elitim jest zawodnikiem dysponującym dobrym podaniem, techniką i zmysłem do rozegrania. Mimo niewysokiego wzrostu angażuje się również w grę defensywną. Cieszę się, że do końca czerwca zakontraktowaliśmy czterech nowych zawodników na kluczowych pozycjach i mamy nie tylko szerszy wybór, ale też jakość, która była priorytetem w podejmowaniu decyzji. Nowi piłkarze mają teraz czas na wkomponowanie się do zespołu – powiedział Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.
23-latek podpisał ze stołecznym klubem trzyletni kontrakt.
Fot. Mateusz Kostrzewa/legia.com



























![[KONKURS] Spektakl „Akademia Pana Kleksa" wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/84c10963535c8ba87d6e9e8ce874d883c8f373f2.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/2f69745eefc18cc53a01b7c43977a37fbe01e037.jpeg)
![[KONKURS] Spektakl „Łóżko pełne cudzoziemców” wygraj podwójną wejściówk](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/de36eece13fc94e0c677ebed3b2ce3c624df7390.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Spektakl „Palce lizać, czyli wybuchowy deser!” wygraj podwójną wejściówkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9a9ade467e3101cfee574fe7e9f64ccbb6e4f37a.jpeg)















