mobile
REKLAMA

108 mln złotych na modernizację i rozbudowę Bielańskiego Szpitala

Na wczorajszej sesji, Rada Miasta st. Warszawy podjęła decyzję o przyznaniu 108 mln złotych na modernizację i rozbudowę Bielańskiego Szpitala. Prace związane z rozbudową placówki przewidziane są na lata 2018 - 2021r.

Małgorzata Kink
108 mln złotych na modernizację i rozbudowę Bielańskiego Szpitala

108 mln zł kosztować będzie budowa i wyposażenie nowego budynku Szpitala Bielańskiego o pow. ok. 9.300 m2 dla potrzeb m.in. : nowoczesnego bloku operacyjnego, sali  pooperacyjnej, oddziału intensywnej terapii, zakładu rehabilitacji z oddziałem łóżkowym, laboratorium oraz adaptację zwolnionych pomieszczeń w starym budynku (pow. ok. 3.200 m2 w pawilonach C, D, E), które po przeniesieniu funkcji medycznych do nowego budynku będą wykorzystane m.in. dla potrzeb istniejących lub nowoutworzonych oddziałów łóżkowych.
 
To bardzo ważna inwestycja dla naszej dzielnicy. Znaczna część istniejącego budynku szpitala została już wyremontowana w poprzednich latach. Teraz dzięki kolejnemu, olbrzymiemu zastrzykowi pieniędzy możliwe będzie jego rozbudowanie i unowocześnienie - mówi Tomasz Mencina Burmistrz Dzielnicy Bielany.  
 
W związku z planami rozbudowy Szpital Bielański, na sesji budżetowej w grudniu 2016 r., otrzymał 1,2 mln zł na 2017 rok z przeznaczeniem na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej inwestycji. Natomiast budowa przewidziana jest na lata 2018 - 2021.
 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko