mobile

6 zatrzymanych osób. Nielegalna wytwórnia papierosów zlikwidowana przez KAS i Policję

Wspólna akcja lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Lublinie i policjantów z Zarządu w Radomiu Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) wymierzona w zwalczanie zorganizowanej przestępczości akcyzowej.

Informacja prasowa
6 zatrzymanych osób. Nielegalna wytwórnia papierosów zlikwidowana przez KAS i Policję
  • Funkcjonariusze zatrzymali w Radomiu prawie 400 tys. podrabianych papierosów, ponad 600 kg krajanki, 4 maszyny do produkcji oraz 530 litrów spirytusu.
  • 6 osób trafiło do tymczasowego aresztu z zarzutami działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

25 lipca 2022 r. na terenie Radomia i okolic funkcjonariusze lubelskiej KAS, KWP oraz CBŚP weszli do 12 miejsc, w których mogły znajdować się nielegalne towary.

Nielegalna fabryka papierosów w magazynie

Jednym z przeszukanych miejsc był magazyn, w którym prowadzona była produkcja papierosów. Na miejscu, na gorącym uczynku zatrzymano jedną osobę.

Zabezpieczono cztery maszyny do nabijania gilz papierosowych, prawie 400 tys. szt. papierosów, 610 kg ciętego tytoniu, 530 litrów spirytusu, a także gilzy papierosowe, filtry i opakowania na papierosy. Gdyby towar trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i VAT ponad milion zł.

6 zatrzymanych osób

Do aresztu trafiło 6 osób, w tym dwóch obcokrajowców. Postawiono im zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów akcyzowych – w tym co najmniej 20,5 mln szt. papierosów i blisko 12 ton krajanki tytoniowej.

Straty budżetu państwa z tej przestępczej działalności to co najmniej 35 mln zł. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

fot.gov.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda