mobile

60 miejskich mieszkań TBS czeka na najemców na Bemowie

Metr mieszkania za niewiele ponad dwa tysiące złotych? Tyle zapłacą najemcy lokali budowanych przez stołeczne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Północ przy ul. Pełczyńskiego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na rok 2023, a wnioski są przyjmowane do 10 września 2021.

Informacja prasowa
TAGI Bemowo TBS
60 miejskich mieszkań TBS czeka na najemców na Bemowie

To kolejna inwestycja mieszkaniowa realizowana przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Warszawie. Niedawno oddaliśmy w ręce warszawiaków 215 mieszkań na Pradze-Północ, a teraz budujemy kolejnych 235 na Bemowie. Bardzo się cieszę, że liczba mieszkań TBS stale wzrasta i zapraszam wszystkich chętnych do składania wniosków – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka Warszawy.

 

Dobrze skomunikowane z bogatą infrastrukturą

Nie tylko cena powstających mieszkań jest atrakcyjna, ale także ich lokalizacja. W pobliżu będą się znajdowały nowe stacje II linii metra, pętla autobusowa i tramwajowa Osiedle Górczewska oraz trasa szybkiego ruchu S-8. Poza tym w bezpośredniej okolicy jest wiele punktów usługowych, instytucji oświatowych oraz służby zdrowia. Nieopodal znajduje się Urząd Dzielnicy Bemowo, a w bliskim sąsiedztwie zlokalizowane są centra i pasaże handlowe. Wokół nie brakuje też terenów zielonych: Las Bemowski, Forty Bema, Park Górczewska, Kampinos.

 

235 lokali w trzech budynkach

W łącznie trzech budynkach przy ul. Pełczyńskiego zaprojektowano 235 lokali mieszkalnych, z których 60 wciąż czeka na najemców. Do dyspozycji mieszkańców będzie także 148 miejsc postojowych w garażu podziemnym i 28 miejsc postojowych naziemnych. Mieszkania zostaną wykończone – na podłogach znajdą się panele oraz gres, a kuchnie i łazienki będą wyposażone w niezbędne sprzęty.

 

W jaki sposób można zostać najemcą?

Osoby zainteresowane najmem mieszkania zobowiązane są do złożenia wniosku o zawarcie umowy partycypacyjnej i umowy najmu lokalu. Procentowy udział partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego jest ustalony na 30 proc. kosztu budowy jednego metra kwadratowego powierzchni lokalu, który wynosi 7312 zł. Przyszły najemca będzie zobowiązany do wpłaty kaucji zabezpieczającej w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu oraz opłaty partycypacyjnej (2193,60 zł za m2 x liczba metrów lokalu).

Wnioski są przyjmowane do 10 września 2021 roku.

 

Czym jest TBS?

Towarzystwa Budownictwa Społecznego budują mieszkania na terenie Warszawy dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zakup mieszkania na wolnym rynku. Lokale przeznaczone są dla osób o średnich dochodach. Tylko TBS Północ zarządza obecnie 1547 mieszkaniami, zlokalizowanymi na Bemowie, Bielanach, Pradze Północ, Targówku oraz Woli. Poza TBS Północ na terenie Warszawy działa jeszcze druga spółka miejska TBS Południe.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda