mobile

86% Polaków popiera WOŚP, co drugi korzystał ze sprzętu z serduszkiem

Wysokie poparcie dla działań WOŚP oraz silne przekonanie społeczeństwa o wpływie Fundacji na ratowanie życia lub zdrowia wielu pacjentów - to główne wnioski z badania przeprowadzonego przez agencję badawczą Inquiry w lutym tego roku. Wyniki wskazują na potwierdzenie silnego wizerunku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i chęć wspierania jej działań przez znaczną część Polaków.

inf. prasowa
86% Polaków popiera WOŚP, co drugi korzystał ze sprzętu z serduszkiem

To już kolejne badanie dotyczące WOŚP, które realizuje agencja badawcza Inquiry.

Wizerunek organizacji jest coraz silniejszy, a poparcie dla Orkiestry bardzo wysokie – aż 86% badanych popiera działania Fundacji, co stanowi wynik wyższy w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy poparcie deklarowało 79% ankietowanych. Co istotne, większość uczestników ankiety - 85% - uważa, że dzięki WOŚP uratowano życie lub zdrowie wielu pacjentów, a aż 8 na 10 Polaków jest dumnych, że taka akcja ma miejsce w Polsce. Ponadto ¾ ankietowanych uznaje WOŚP za najlepszą akcję charytatywną w naszym kraju.
 

WOŚP jest kojarzony przede wszystkim z pomocą i zakupami sprzętu dla szpitali.

 

 

Kto najbardziej popiera WOŚP?
Najwyższe poparcie dla WOŚP deklarują osoby w wieku 25-34 lata (94% z nich zdecydowanie popiera oraz raczej popiera działania organizacji), a najmniejsze – w wieku 45-54 lata (tutaj poparcie deklaruje 76%). Większe przekonanie o wpływie WOŚP na ratowanie zdrowia i życia Polaków oraz, generalnie, lepszą ocenę dla działań Fundacji, mają kobiety niż mężczyźni.

 

Ocena WOŚP a korzystanie ze sprzętu z serduszkiem
Wśród pytań, na które odpowiadali uczestnicy badania, pojawiło się: „Czy zdarzyło Ci się, że podczas pobytu w szpitalu lub wizyty w przychodni Ty kub ktoś z Twojej rodziny korzystał ze sprzętu z naklejką WOŚP?". Twierdzącej odpowiedzi udzieliła połowa ankietowanych – to nieznacznie więcej (o 2%) niż przed rokiem.

 

Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld PLN i kupiła ponad 65 tys. urządzeń. Sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce.

 


Badanie zostało zrealizowane w lutym 2021 r. na reprezentatywnej próbie 505 dorosłych Polaków metodą CAWI (sondaż online na panelu YouGov).
 

 

 

 

 

 

 

Źródło: WOŚP

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda