Adam Linowski zostaje w Legii
Adam Linowski, który jest koszykarzem Legii Warszawa z najdłuższym stażem z dotychczasowej kadry zespołu, podpisał nowy kontrakt ze stołecznym klubem. 32-letni silny skrzydłowy będzie reprezentować barwy warszawskiej drużyny przez kolejne dwa sezony.
Adam Linowski jest jedynym zawodnikiem Legii, który wywalczył awans do ekstraklasy i nadal występuje w klubie. Po raz pierwszy reprezentował jej barwy w sezonie 2007/08 w rozgrywkach drugiej ligi. Mierzący 201 centymetrów silny skrzydłowy w ostatnim sezonie zagrał w 23 meczach, w których zdobył 61 punktów. Mniejsza liczba spotkań była spowodowana kontuzją, jakiej doznał na początku rozgrywek.
- To bardzo fajne uczucie, móc związać się z Legią na kolejne lata. Cieszę się, że nadal będę mieć okazję współpracować z trenerem Tane Spasevem, który poprowadził nas w minionym sezonie do ćwierćfinału Energa Basket Ligi. Bardzo zadomowiłem się w Legii, która ciągle się rozwija, idzie w dobrym kierunku. Czuję się jej częścią, spędziłem tu już pięć sezonów, spędzę kolejne dwa, a w dodatku będę mieć okazję, by sprawdzić się w rywalizacji na arenie międzynarodowej w ramach europejskich pucharów. Moim celem będzie pomóc drużynie tak bardzo, jak tylko będę mógł – walczę i daję z siebie wszystko – powiedział Adam Linowski, który w barwach Legii spędził w sumie pięć sezonów, rozegrał 156 spotkań, zdobywając w nich łącznie 977 punktów.
Legia Warszawa kontynuuje budowę zespołu na sezon 2019/20. W kadrze drużyny, którą poprowadzi trener Tane Spasev, znajdują się Sebastian Kowalczyk, Romaric Belemene i właśnie Linowski.
Źródło: informacja prasowa/Fot. Marcin Bodziachowski/legiakosz.com


























![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















