mobile
REKLAMA

Akcja sadzenia roślin

Zapotrzebowanie na zieleń miejską ciągle rośnie. Każdy z nas chce, aby okolica, w której mieszka oraz pracuje, była piękna i, mimo miejskiego zgiełku, jak najbardziej naturalna. W odpowiedzi na te potrzeby Urząd Dzielnicy Ochota z Panią Burmistrz Dorotą Stegienką i Zarządem Dzielnicy, organizuje akcję sadzenia drzew, krzewów i kwiatów, dzięki której mieszkańcy będą mieli wpływ na zmianę swojego otoczenia. Zgłoszenia do programu można składać do końca maja bieżącego roku.

Informacja prasowa
Akcja sadzenia roślin

W zindustrializowanym świecie, gdzie każdy metr przestrzeni jest na wagę złota (dosłownie i w przenośni), dobrze jest znaleźć miejsce dla kojącej zieleni. Wiele miast stara rozszerzać tereny, na których występuje roślinność. Sposoby na to są bardzo różne.

Chcąc umilić widoki, poprawić jakość powietrza oraz stłumić uliczny hałas, powstał pomysł na akcję sadzenia roślinności. Założenie jest całkiem proste – mieszkańcy i właściciele budynków położonych na Ochocie, mogą składać wnioski o przyznanie sadzonek drzew, krzewów i kwiatów, które potem sami zasadzą. Nie tylko poprawi to wizerunek miejsca zamieszkania czy pracy, ale także pomoże utrwalać sąsiedzkie więzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspólnie z sąsiadami zgłosić chęć zmiany podwórka przed swoim blokiem i zasadzić rośliny, które pozyskacie z urzędu. Po wykonaniu nasadzenia będziecie solidarnie dbać o zieleń, którą sami stworzyliście. Co więcej, jeśli nie posiadacie własnego sprzętu, to możecie to zgłosić przy wypełnianiu formularzu i w miarę możliwości dostaniecie wsparcie z urzędu. Jeśli działka, na której chcecie posadzić rośliny w ramach tej akcji, nie jest własnością do m.st. Warszawy, to należy załączyć zgodę władającego posesją. Oferta dotyczy powierzchni ogólnodostępnych.

Liczymy na duży odzew z Państwa strony, ponieważ oprócz piękniejszego i bardziej naturalnego otoczenia, możecie zyskać także miłe wspomnienia ze wspólnej pracy” – powiedziała Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka.

Oczywiście, jeśli czujecie się na siłach posadzić wszystkie drzewa, krzewy i kwiaty, o które będziecie wnioskować, to możecie zrobić to w pojedynkę. Przypominamy, że termin składania deklaracji mija 31 maja tego roku. Wypełnione formularze, które znajdziecie na stronie urzędu, będziecie mogli wysyłać na adres mailowy: ochota.deklaracja@um.warszawa.pl. Sadzenie roślin przez mieszkańców odbędzie się jesienią. Formularz dostępny na stronie Urzędu. Link do formularza:

https://ochota.um.warszawa.pl/documents/42113/45528318/formularz+zam%C3%B3wienia+drzew+kwiat%C3%B3w+i+krzew%C3%B3w+2022+rok+%281%29.docx/95a39787-a54a-1adc-393d-e35d798451f8?t=1646989064408

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda