Andrzej Wrona przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa!
Jeden z najlepszych polskich siatkarzy w ostatnich latach grający na pozycji środkowego - Andrzej Wrona przedłużył kontrakt z ONICO Warszawa. Trzydziestolatek zostaje w stolicy do końca sezonu 2020/2021.
- Bardzo się cieszę z nowej umowy, bo zależało mi na tym, żeby zostać w Warszawie, moim rodzinnym mieście. Pierwszy raz będę występował w jakimś klubie dłużej niż trzy lata i fajnie, że to jest mój dom – tu, gdzie się urodziłem, wychowałem. Myślę, że jestem dużym szczęściarzem, że mogę grać w najwyższej klasie rozgrywkowej i to w tak ważnym dla mnie miejscu – powiedział środkowy stołecznych, Andrzej Wrona.
Wrona jest wychowankiem stołecznego klubu Metro Warszawa, w którym trenował od 1999 roku. W sezonach 2005/2006 i 2006/2007 grał w II lidze w barwach Legii Warszawa. Później jego kariera znacznie przyspieszyła – w 2007 roku trafił do AZS-u Częstochowa, z którą to drużyną w 2008 roku zdobył Puchar Polski. W latach 2010-2013 grał dla Delecty Bydgoszcz, a następnie trafił do PGE Skry Bełchatów, z którą osiągał największe sukcesy. W 2014 roku wywalczył mistrzostwo Polski, a dwa lata później dołożył do tego Puchar Polski. Po sezonie 2015/2016 wrócił do rodzinnego miasta i podpisał kontrakt z ONICO Warszawa. W najwyższej klasie rozgrywkowej gra nieprzerwanie od dwunastu sezonów.
- Andrzej to warszawiak z krwi i kości, który identyfikuje się z miastem i klubem jak mało kto. Podobnie jak w przypadku Damiana Wojtaszka, przedłużenie umowy z "Wronką" było dla nas ruchem całkowicie naturalnym, na którym zależało obu stronom. Swoją grą w tym sezonie Andrzej udowadnia, że wciąż jest w czołówce najlepszych polskich środkowych i jestem przekonany, że jeszcze wielokrotnie da warszawskiej publiczności powody do radości. Bardzo cieszymy się, że zostaje z nami na kolejne dwa lata - powiedział prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.
Andrzej Wrona był też podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Debiutował w niej w 2013 roku za kadencji Andrei Anastasiego w przegranym 1:3 meczu Ligi Światowej z Brazylią na Torwarze. W kolejnym roku wraz z kolegami z kadry wywalczył złoto rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw świata.
Źródło/Fot. ONICO Warszawa

























![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















