mobile

Apel o szkolenia z pierwszej pomocy

Przedstawiciele Warszawskiego Forum Lewicy zwracają się do władz stolicy o upowszechnienie szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Oferują również wsparcie przy ich przeprowadzaniu.
 

TAGI
Apel o szkolenia z pierwszej pomocy

Mając na uwadze styczniową tragedię, kiedy to na peronie stacji metra Wierzbno z powodu niedziałającego defibrylatora zmarł starszy mężczyzna, Warszawskie Forum Lewicy postanowiło zaapelować do władz Warszawy.

„Warszawa, dnia 19 czerwca 2015 r.

Warszawskie Forum Lewicy

Szanowna Pani Prezydent, Szanowne radne i radni m.st. Warszawy,

w nawiązaniu do tragedii jaka wydarzyła się na peronie metra warszawskiego – zmarł starszy mężczyzna, a dostępny na stacji defibrylator nie zadziałał oraz w nawiązaniu do naszego postulatu w sprawie wprowadzenia do szkół lekcji z udzielania pierwszej pomocy (lekcja miałaby się odbyć raz lub 2 razy w roku dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach lekcji religii lub lekcji godziny wychowawczej) apelujemy do Państwa o:

• Przeszkolenie wszystkich pracowników służb publicznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz korzystania z dostępnego sprzętu ratującego życie,

• Uruchomienie bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców z udzielania pierwszej pomocy,

• Wprowadzenie, zgodnie z naszą propozycją, lekcji z udzielania pierwszej pomocy do szkół;

• Jednocześnie wnosimy o wyjaśnienie dlaczego defibrylator nie zadziałał oraz o sprawdzenie sprzętu medycznego pod względem poprawności działania.

Wierzymy, że życie ludzkie jest najważniejsze, to od Państwa zależy, czy, będziemy umieli korzystać z dostępnych środków i własnych umiejętności, które mogą pomóc uratować komuś życie. Udzielanie pierwszej pomocy powinno być standardem, a nie dostępną umiejętnością dla nielicznych, jako członkowie i Członkinie WFL już teraz zgłaszamy swój udział w bezpłatnych szkoleniach dla mieszkańców Warszawy z udzielania pierwszej pomocy”.

- Naszym zdaniem jest to bardzo istotna sprawa. Nie każdy wie, co to jest pozycja boczna ustalona albo na czym polega masaż serca. A ta łatwa w gruncie rzeczy do przyswojenia wiedza może pomóc uratować komuś życie – podkreślił Michał Więckiewicz z WFL.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda