mobile
REKLAMA

„Bardzo na nich liczę i wiem, że mogą nam pomóc”

Już jutro o 18:00 piłkarze stołecznej Legii zmierzą się z mistrzem Norwegii - FK Bodø/Glimt w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Dla legionistów to bardzo ważne spotkanie rozpoczynające nowy sezon.

Marcin Kalicki
„Bardzo na nich liczę i wiem, że mogą nam pomóc”

– Wiemy, że Bodø/Glimt jest dobrą drużyną z piłką przy nodze. Na pewno zwracaliśmy na ten element gry baczną uwagę. Staraliśmy się również trenować i dalej doszkalać nasze ustawienie, w którym występujemy od zeszłego sezonu. Nie ignorowaliśmy jednak żadnego innego aspektu. Przygotowywaliśmy się bardzo sumiennie. Ćwiczyliśmy różne warianty defensywne i ofensywne. Wiemy, w jaki sposób będzie grało Bodø/Glimt, więc będziemy chcieli się im przeciwstawić. Wszystko od A do Z zostało przećwiczone. Teraz czas na mecz – mówi Bartosz Slisz, pomocnik „Wojskowych”. – Na pewno piłkarze Bodø/Glimt będą bardziej przyzwyczajeni do sztucznego boiska. My jednak nie skupiamy się nad tym. Dla obydwu drużyn boisko będzie takie same. Nie ma co gdybać i szukać wymówek. W poniedziałek na boisku w LTC trenowaliśmy na sztucznej nawierzchni, podobnie będzie jutro, gdy odbędziemy oficjalny trening na głównej płycie stadionu. Jestem pewny, że będziemy na to gotowi – dodaje.

Bartosz Slisz odniósł się także do zmian, jakie wprowadziła ostatnio UEFA. – Nie będziemy kalkulować. Wiemy, że zasada bramek zdobytych na wyjazdach została zniesiona, ale nie myślimy o tym. Mamy swój plan i zamierzamy go realizować. Dla ogółu rozgrywek zniesienie tej zasady może mieć pozytywne skutki. Mecze powinny być jeszcze ciekawsze i bardziej emocjonujące. Drużyny nie będą tyle kalkulowały, a samo widowisko zyska na zainteresowaniu – przekonuje zawodnik z Łazienkowskiej.

Pewny siebie jest także Andre Martins. – Z mojego punktu widzenia jest to mecz, w którym wszyscy piłkarze chcą zagrać. Walczymy o udział w najlepszych rozgrywkach w Europie. Chcemy jutro wyjść na boisko i wygrać. Przez cały czas pracowaliśmy, by być przygotowani do tego spotkania. Jestem przekonany, że przepracowaliśmy ten czas bardzo dobrze pod względem fizycznym ale też, taktycznie jesteśmy gotowi. Nowi zawodnicy mogą pomóc zespołowi. Jeśli chodzi o Josue znamy się bardzo dobrze, ponad dziesięć lat. To piłkarz o dużej jakości, który daje z siebie wszystko. Potrzebuje odrobinę czasu, by być we właściwej formie, ale bardzo się cieszę, że tutaj jest i będzie dla nas wzmocnieniem.

– Oczywiście gra na sztucznej murawie jest nieco inna. Jesteśmy przyzwyczajeni do naturalnej nawierzchni, ale jej brak nie jest dla nas wymówką. Trenowaliśmy wczoraj na sztucznej trawie, piłka zachowuje się nieco inaczej, jest szybsza. Jesteśmy jednak profesjonalistami i musimy mierzyć się z postawionymi przed nami zadaniami i być gotowi na wszelkie warunki. Rodzaj murawy nie jest dla nas żadną wymówką – dodał portugalski pomocnik Legii.

Kto z nowych zawodników ma szansę występu w Norwegii? – Wszystko zależy od okoliczności i przebiegu meczu. Poza Mahirem nie ma na dziś zawodnika spośród tych, którzy do nas dołączyli, by zagrać w tym momencie przez 90 minut na pełnej intensywności. Nie oznacza to jednak, że nie będą oni przydatni. Mecz trwa 90 minut i w pewnym momencie możemy z nich skorzystać. Bardzo na nich liczę i wiem, że mogą nam pomóc – zapowiada Czesław Michniewicz, trener „Wojskowych”.

Kadra Legii na mecz z mistrzem Norwegii:

Bramkarze:

Artur Boruc, Cezary Miszta, Kacper Tobiasz

Obrońcy:

Joel Abu Hanna, Mateusz Hołownia, Artur Jędrzejczyk, Mattias Johansson, Filip Mladenović, Maik Nawrocki, Mateusz Wieteska

Pomocnicy:

Bartosz Kapustka, Jakub Kisiel, Luquinhas, Andre Martins, Ernest Muci, Josue Pesqueira, Kacper Skibicki, Bartosz Slisz

Napastnicy:

Mahir Emreli, Kacper Kostorz, Rafael Lopes, Szymon Włodarczyk

Fot. Mateusz Kostrzewa/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda