mobile
REKLAMA

Będziemy groźni dla każdego

Za miesiąc – 2 października startują rozgrywki siatkarskiej II ligi mężczyzn. O przygotowaniach do nowego sezonu, faworytach rozgrywek i pierwszym rywalu z Krzysztofem Wójcikiem, trenerem drużyny MOS Wola Tramwaje Warszawskie rozmawia redaktor Marcin Kalicki.

Marcin Kalicki
Będziemy groźni dla każdego

Marcin Kalicki: Rozpoczęliście przygotowania do nowego sezonu. Czy masz już do dyspozycji wszystkich zawodników?

Krzysztof Wójcik: Tak, trenujemy w pełnym składzie. Przygotowania rozpoczęliśmy w drugim tygodniu sierpnia, praktycznie od początku byli wszyscy zawodnicy.

M.K.: W drużynie pojawiło się kilka nowych twarzy, są też powroty na Rogalińską. Kto jest największym wzmocnieniem zespołu?

K.W.: Drużyna się trochę zmieniła, ale na tą chwilę za wcześnie mówić kto będzie największym wzmocnieniem. Mam nadzieję, że naszą siłą będzie zespół i nad tym chcemy pracować, a nie liczyć na pojedynczych graczy w pojedynczych meczach.

M.K.: Doświadczenie to wielki atut nowych zawodników…

K.W.: Zarówno Szymon Pałka, Paweł Szczepaniak jak i Darek Bonisławski są to zawodnicy, którzy stanowili o sile swoich poprzednich drużyn. Przy umiejętnościach, które mają wkomponowanie się w ten zespół nie będzie trudne.

M.K.: A kogo kibice z dotychczasowego składu będą mogli oglądać również w sezonie 2021/2022?

K.W.: Zostaje z nami na rozegraniu Damian Gościański, na ataku Paweł Sęk, wszyscy środkowi oprócz Kamila Leliwy, Kamil Kubeł i Grzegorz Pacholczak na przyjęciu.

M.K.: Jak będziecie się przygotowywali do nadchodzących rozgrywek?

K.W.: Tradycyjnie cały cykl przygotowań odbędziemy na swoich obiektach w Warszawie. Mamy zaplanowane turnieje towarzyskie, a także będziemy chcieli rozegrać pojedyncze mecze sparingowe już od początku września.

M.K.: W tym roku w rozgrywkach będzie brało udział więcej zespołów, a wiec będzie i więcej spotkań. Czy to ma wpływ na przygotowania czy raczej cieszycie się, ze częściej zaprezentujecie się przed kibicami?

K.W.: Liga będzie zdecydowanie dłuższa, ale to dobrze. Trzeba będzie się starać trzymać formę przez cały sezon. Wszyscy liczymy też, że rozgramy ten sezon z kibicami i Rogalińska wypełni się po brzegi jak za starych dobrych czasów.

M.K.: Sezon rozpoczniecie od pojedynku z Lotnikiem Łęczyca we własnej hali. To dobry rywal na początek?

K.W.: Jak wygramy to dobry (śmiech).

M.K.: Kto będzie najtrudniejszym rywalem w tym sezonie?

K.W.: Ciężko powiedzieć. Jest kilka drużyn z aspiracjami, ale plany to jedno, a boisko to drugie. Nie mamy zamiaru nastawiać się jakoś szczególnie na jakiegoś rywala. Przy naszej dobrej dyspozycji będziemy groźni dla każdego, przy słabszej wiadomo, możemy mieć problemy, dlatego trzeba postarać się trzymać dobrą formę przez cała ligę.

M.K.: MOS Wola Tramwaje Warszawskie powalczy w tym sezonie o…?

K.W.: O miejsce w czołówce tabeli!

M.K.: Dziękuję za rozmowę.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda