Bemowskie Syreny wygrywają w Toruniu

Siatkarki Wisły Warszawa rozegrały kolejny mecz w rozgrywkach I ligi. Tym razem podopieczne trenera Piotra Hilki udały się do Torunia, aby zmierzyć się z ostatnią w tabeli drużyną Budowlanych prowadzoną przez Mirosława Zawieracza, byłego szkoleniowca warszawskiej ekipy.

Pomimo różnic dzielących obydwa zespoły mecz w mieście Kopernika był bardzo wyrównany. Bemowskie Syreny po przegranym pierwszym secie zmobilizowały się i pokonały rywalki w drugiej partii tracąc tylko dwanaście punktów. Następna część meczu padła łupem gospodyń, ale to było wszystko na co było stać drużynę Budowlanych tego dnia. Po wygraniu czwartego seta zespół z Warszawy nabrał pewności i pewnie pokonał torunianki w tie-breaku oraz całym meczu.

Budowlani Toruń - Wisła Warszawa 2:3 (25:22, 12:25, 25:19, 20:25, 8:15)

-  Mecz z Budowlanymi Toruń nie był dla nas najłatwiejszym meczem. Jak widać, w tym sezonie liga jest dość wyrównana i każdy może wygrać z każdym. Ponadto było to jedno z siedmiu spotkań, które czeka nas w październiku i jednak natłok meczów daje się we znaki. Aczkolwiek jesteśmy zmotywowane do dalszej pracy i gotowe stawić czoła kolejnym przeciwnikom - powiedziała Katarzyna Marcyniuk, przyjmująca Wisły.

W piątej kolejce I ligi kobiet dojdzie do hitowego spotkania. W hali sportowej przy ul. Obrońców Tobruku 40 pojawi się drużyna MKS Dąbrowa Górnicza. Zespół ze Śląska to spadkowicz z Ligi Siatkówki Kobiet i obecny lider rozgrywek. Spotkanie na Bemowie odbędzie się w środę, 17 października o godzinie 20:00.