mobile

Bezpieczny weekend - Wielkanoc

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju, od dziś do poniedziałku prowadzone są ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”.

Informacja prasowa/fot. pixabay
TAGI
Bezpieczny weekend - Wielkanoc

Okres przedświąteczny, a także same Święta Wielkanocne to czas wzmożonego ruchu kołowego i pieszego wynikający z przygotowań oraz przemieszczania się po terenie kraju na rodzinne spotkania lub kilkudniowy wypoczynek.

Zwiększonego ruchu należy spodziewać się zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych kraju, jak i drogach lokalnych. W szczególności 19 i 22 kwietnia przewidywany jest większy ruchu pojazdów na drogach, w związku z wyjazdami i powrotami ze świątecznego odpoczynku.

Dla policjantów to dni wytężonej służby, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nad bezpieczeństwem podróżujących pojazdami oraz pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą dbać o płynność ruchu drogowego oraz pomagać w bezpiecznym dotarciu do celu.

Mundurowi, w trakcie prowadzonych działań, będą także zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności tych, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Wielkanoc to czas refleksji, ale także nadziei, radości i życzliwości. Postarajmy się, by podróż samochodem, pomimo mogących wystąpić na drodze utrudnień, była przyjemna i bezpieczna.

Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie.

Działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” dodatkowo będą wpierane policyjną akcją informacyjno-edukacyjną „Na Drodze - Patrz i Słuchaj”. Główne celem akcji jest zwrócenie uwagi kierującym pojazdami na konieczność obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązek zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i ustępowanie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. W przypadku pieszych funkcjonariusze będą przypominali o zagrożeniach związanych m.in. z nieostrożnym wejściem na przejście, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię czy przebieganiem przez jezdnię.

Źródło: policja.waw.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda