mobile

Bezpłatna mammografia w mammobusie przed Westfield Arkadia

Wszystkie kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii, mogą skorzystać z bezpłatnego badania profilaktycznego. Profilaktyka pozwala w porę ustrzec przed nowotworem piersi, który wykryty i leczony w odpowiednio wczesnym stadium, jest całkowicie wyleczalny.

inf. prasowa
Bezpłatna mammografia w mammobusie przed Westfield Arkadia

Rak piersi w początkowej fazie rozwija się zupełnie bezobjawowo. Kobiety nie badając się regularnie, poważnie ryzykują zdrowie. Z nowotworem bardzo często da się wygrać, jeśli odpowiednio wcześnie się go wykryje. Ważna w tej walce jest także konsekwencja i systematyczność. Jedno badanie nie wystarczy na całe życie. Należy je regularnie powtarzać, minimum raz w roku.

 

Szacuje się, że profilaktycznie swoje piersi bada jedynie 40% Polek. To stanowczo za mało i znacznie mniej, niż panie w innych krajach: we Francji, Holandii czy Szwecji, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 80% kobiet. Skąd taka mała liczba badań w naszym kraju? Przede wszystkim z nieświadomości społecznej.

 

Nie chcemy stać obojętnie obok problemu trudno dostępnych badań zwłaszcza w okresie pandemii – mówi Emilia Załuska, dyrektor Westfield Arkadia. Uznaliśmy za konieczne zaangażowanie się w działania edukacyjne wspierające profilaktykę i dostęp do specjalistycznych badań, gdyż te mogą poprawić komfort życia kobiet. Dajemy możliwość wykonanie badania w pełnym reżimie sanitarnym – dodaje.

PLAKAT M ELEK W-wa Sródmieście.jpg

Z bezpłatnego badania mammograficznego w mammobusie przed Westfield Arkadia, będą mogły w czwartek, 28 stycznia, w godzinach 9:00-16:00 skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat. Dla pozostałych kobiet poniżej 50 roku życia badanie może się odbyć odpłatnie. Konieczne są wcześniejsze zapisy. Rejestracja jest możliwa online na stronie www.medica.org.pl lub przez telefon, pod numerami:

- 42 254 6410

Lub

- 517 544 004.

Wystarczy przygotować numer PESEL i podać go przy rejestracji wraz ze swoim numerem kontaktowym.

Zapraszamy!

 
 
 
 
 
Źródło:
Unibail Rodamco Westfield
Westfield Arkadia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda