mobile
REKLAMA

Brazylijski atakujący odszedł z ONICO Warszawa

Brazylijski atakujący Rafael Araujo Rodrigues nie jest już zawodnikiem ONICO Warszawa. 27-latek rozwiązał kontrakt ze stołecznym zespołem za porozumieniem stron i przeniesie się do ligi katarskiej.

Marcin Kalicki
Brazylijski atakujący odszedł z ONICO Warszawa

Rafael Araujo urodził się 13 lipca 1991 roku w Umuaramie, a siatkarską karierę rozpoczynał w Cimed Florianopolis. W sezonie 2013/2014 występował w Funvic Taubate, a w latach 2014-2016 w SESI Sao Paulo. Kolejne dwa lata spędził w MKS-ie Będzin, gdzie był kluczową postacią zagłębiowskiej ekipy. W 64 meczach zdobył łącznie 1055 punktów, plasując się w czołówce najskuteczniejszych zawodników PlusLigi. Do ONICO trafił latem 2018 roku. - Ten transfer to duży krok w mojej karierze. Myślę, że mamy drużynę, która jest w stanie być w czołówce tabeli i powalczyć w fazie play-off - mówił w maju po podpisaniu kontraktu z warszawskim zespołem dwudziestosiedmiolatek.

Atakujący ONICO Warszawa ma też za sobą występy w reprezentacji Brazylii. W 2013 roku zdobył Mistrzostwo Świata do lat 23, a w seniorskiej kadrze pod wodzą Bernardo Rezende zdobył srebrny medal Ligi Światowej (2014) i srebrny medal Igrzysk Panamerykańskich (2015). Zasięg mierzącego 207 cm Brazylijczyka to 355 cm w ataku i 330 cm w bloku. Araujo rozwiązał kontrakt z ONICO Warszawa za porozumieniem stron i teraz będzie występował w lidze katarskiej.

- Niestety muszę wyjechać, to nie była łatwa decyzja, ale wraz z klubem doszliśmy do wniosku, że to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Chciałbym podziękować każdemu ze sztabu drużyny, zawodnikom i wszystkim, którzy przez ten czas mi towarzyszyli. Wielkie podziękowania także dla kibiców za doping i wsparcie, które zawsze było wyjątkowe. Dzięki wam czułem się tu jak w domu – powiedział brazylijski atakujący.

W barwach ONICO Warszawa Rafael Araujo wystąpił szesnastokrotnie zdobywając łącznie sto siedemdziesiąt dziewięć punktów oraz trzykrotnie otrzymując wyróżnienie dla najlepszego zawodnika meczu.

Źródło/Fot. ONICO Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda