mobile
REKLAMA

Budynek Klubu Seniora na Saskiej Kępie wyremontowany

Dzięki wsparciu finansowemu Polskich Sieci Energetycznych w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie", wyremontowany został pawilon znajdujący się na Saskiej Kępie przy ul. Królowej Aldony 13. Osuszono i zaizolowano fundamenty budynku, ocieplono elewację, wykonano różnego rodzaju prace blacharskie i przegląd konstrukcji dachu.

inf. prasowa
Budynek Klubu Seniora na Saskiej Kępie wyremontowany

Wniosek o wsparcie z programu PSE złożyła Fundacja Św. Jana Jerozolimskiego, która prowadzi na terenie budynku m.in. Klub Seniora oraz punkt wsparcia osób ubogich i bezdomnych. Klub otwiera swoje gościnne progi dla seniorów z Saskiej Kępy i okolic. Stanowi miejsce spotkań dla ok. 30 osób, kilka razy w tygodniu. Mogą ciekawie spędzić czas, porozmawiać w miłym towarzystwie, zdobywać wiedzę i umiejętności, dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami i zjeść zdrowy posiłek.

W „Kuchni Świętego Jana" przygotowywana jest pyszna domowa zupa dla  wszystkich potrzebujących – bezdomnych, ubogich, samotnych. Kuchnia Św. Jana to jednak nie tylko miejsce przygotowywania i wydawanie obiadów. To także czas kameralnych rozmów, modlitwy, spotkań z  ubogimi i samotnymi  osobami. 

Budynek wymagał pilnego remontu. Co chwila pojawiał się w nim grzyb i zacieki, panowała wilgoć i chłód. Brak działań zaczynał uniemożliwiać właściwe funkcjonowanie jednostki. Po zakończeniu remontu Fundacja może bez przeszkód prowadzić swoje statutowe działania, niosąc pomoc potrzebującym, co jest szczególnie ważne w nadchodzącym okresie zimowym. 

 

Celem programu „WzMOCnij swoje otoczenie" jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.   

 

 

Źródło: Fundacja Św. Jana Jerozolimskiego

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda