mobile
REKLAMA

„Cel na turniej jest jasny – awans”

Już w najbliższy piątek, 3 marca w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 323 przy ul. Hirszfelda 11 rozpocznie się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Zawody na Ursynowie potrwają do niedzieli.

Marcin Kalicki
„Cel na turniej jest jasny – awans”

„Warszawska” grupa jest najsilniejszą ze wszystkich rozlosowanych w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Oprócz gospodarzy, aktualnych wicemistrzów kraju, przed kibicami zaprezentują się także: tegoroczny wicemistrz Mazowsza – UMKS MOS Wola Warszawa, wicemistrzowie województwa śląskiego – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i VitaSUN MKS Będzin.

– W najbliższy weekend na Ursynowie będziemy organizatorami jednego z turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski juniorów. Fajnie, że drużyna naszych juniorów będzie miała okazję zaprezentować się przed własną publicznością, nasi kibice na pewno stworzą świetną atmosferę – mówi Wojciech Szczucki, prezes KS Metro Warszawa. – Cieszy mnie także duże zaangażowanie osób, które włączyły się w przygotowanie półfinałów, w tym gronie oczywiście są rodzice naszych zawodników. Nie sposób też nie wspomnieć o przychylności i pomocy Urzędu Dzielnicy Ursynów, czy prywatnych firm, które zdecydowały się wesprzeć nas, a także ufundować nagrody dla najlepszych graczy. Od strony sportowej turniej zapowiada się bardzo ciekawie, rywale są mocni. Nasi juniorzy świetnie prezentują się w tym sezonie, ale na pewno przed nami „ciężkie” boje o awans do finałowej ósemki – dodał prezes Szczucki.

Stołeczni zawodnicy zapowiadają duże emocje, niesamowitą atmosferę i walkę do końca o awans do upragnionego finału krajowych rozgrywek. – Z pewnością nasz cel na turniej u naszych sąsiadów jest jasny - awans. Śmiało mogę powiedzieć że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do turnieju i czujemy się pewnie. Wiemy że będzie to ciężki turniej, to jest etap w którym nie ma już słabszych drużyn, na każdym meczu musimy się skupić i zagrać naszą dobrą wolską siatkówkę – mówi Mikołaj Kobyliński. Siatkarz UMKS MOS Wola Warszawa wymienia również atuty, które pozwalają pozytywnie myśleć przed turniejem półfinałowym. – Na pewno dużym plusem dla nas jest fakt, że regularnie co roku rozgrywany dwa/trzy mecze na tej hali i wiemy jak się na niej gra. Miejsce, w którym rozgrywamy półfinały jest również korzystne dla nas pod kątem „siódmego” zawodnika – kibiców, których na pewno nie zabraknie, bo na Hirszfelda nie mają daleko. A naszych atutów boiskowych nie chciał bym do końca zdradzać.   

– W najbliższy weekend odbędą się w naszej hali półfinały Mistrzostw Polski juniorów. Wylosowaliśmy drużyny z Częstochowy, Będzina i tutejszy MOS. Wszyscy rywale są wymagający, więc szykuje się naprawdę dobre granie. W imieniu całej drużyny zapraszamy wszystkich kibiców. Liczymy na wasz doping, który mam nadzieję poniesie nas do finałów Mistrzostw Polski – zachęca Bartłomiej Matyja, kapitan „Metrowców”.

Harmonogram turnieju ½ finału Mistrzostw Polski juniorów rozgrywanego w Warszawie:

Piątek, 3 marca:

godz. 17.00:

KS Metro Warszawa - Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

45 minut po zakończeniu ww. meczu:

VitaSun MKS Będzin - UMKS MOS Wola Warszawa

Sobota, 4 marca:

godz. 15.00:

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa - UMKS MOS Wola Warszawa

45 minut po zakończeniu ww. meczu:

KS Metro Warszawa - VitaSun MKS Będzin

Niedziela, 5 marca:

godz. 11.00:

VitaSun MKS Będzin - Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

45 minut po zakończeniu ww. meczu:

UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa

Dwa najlepsze zespoły zawodów na Ursynowie awansują do turnieju finałowego Mistrzostw Polski i będą miały szansę powalczyć o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Zapraszamy wszystkich kibiców siatkówki do dopingowania warszawskich drużyn z trybun hali przy ul. Hirszfelda.

Fot. MOS Wola, KS Metro

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda