Cenne zwycięstwo stołecznych siatkarzy w Radomiu

Do Radomia udali się siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa na kolejne spotkanie Mazowieckiej I Ligi Juniorów. Po bardzo dobrym meczu zawodnicy ze stolicy mogli cieszyć się z zainkasowanego kompletu punktów.

Drużyna Czarnych Radom zawsze jest groźnym rywalem, walczącym z UMKS MOS-em o prymat na Mazowszu. Widać to było także w początkowej fazie spotkania ligowego, kiedy to warszawianie do samego końca pierwszego seta musieli walczyć o zwycięstwo pokonując ostatecznie rywali 25:23.

Dwie kolejne partie to już popis gry podopiecznych trenera Konrada Copa. I choć nie jest to jeszcze pełnia sezonu to już widać, że zespół ze stolicy będzie walczyć w tegorocznych rozgrywkach o najwyższe cele. Drugiego i trzeciego seta wygrali przekonująco goście pewnie triumfując w całym spotkaniu. - Wygrywamy na trudnym radomskim terenie bez straty seta. Nie gramy tak dobrze, jak zaraz po obozach, ale to obecnie normalne. Może za bardzo wymagam jeszcze od chłopaków rozumienia taktyki i konkretnych zachowań. Ja się muszę ich uczyć, a oni tego, czego od nich z Kacprem wymagamy. W toku sezonu na pewno nasz feedback będzie coraz lepszy. Gdyby nie wygrana końcówka pierwszego seta, to może byśmy stoczyli 5 setów. Zachowaliśmy więcej zimnej krwi, a następne sety kontrolowaliśmy. Chciałem pochwalić naszych środkowych za dzisiejszą walkę w obronie. Nie obraziłbym się gdyby przyjmujący, tak libero także, wzięli z nich przykład. W następnej kolejce walczymy z MDK-iem - powiedział tuż po spotkaniu Konrad Cop, szkoleniowiec UMKS MOS Wola.

RCS Czarni Radom - UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (23:25, 20:25, 13:25)

Drużyna z Woli zagrała w składzie: Jaromir Orlicz, Bartosz Gomułka, Michał Kulesza, Piotr Szlęzak, Adam Antoński, Maciej Pieńkowski, Kacper Kulesza, Dawid Bulira, Karol Jakóbczak, Bartosz Rubin, Mikołaj Pisarski, Michał Gawrzydek.

Spotkanie w Radomiu podsumowali zawodnicy UMKS MOS Wola: - Na pewno wygrana z Radomiem na ich terenie bardzo cieszy, choć nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Mimo wielu głupich błędów w pierwszym secie udaje na się zwyciężyć w końcówce. Następne dwa sety graliśmy pod nasz dyktando i to my nadawaliśmy tempo grze. Nie gramy jeszcze pięknej siatkówki, ale w tym okresie to zrozumiałe. Piękna siatkówka zacznie się od Finałów Mazowsza - zapowiada Jaromir Orlicz. - Mecze w Radomiu nie należą do najłatwiejszych. Chociaż od kilku spotkań tam nie przegrywamy to sędziowie robią swoje. Podeszliśmy do meczu skoncentrowani, wiedzieliśmy że pierwszy set będzie kluczowy. Znaliśmy mocne strony przeciwnika i przetrzymaliśmy ich zagrywkę, która na ich hali jest jednym z atutów. Mimo nerwowej gry w pierwszym secie udało nam się wygrać tą partię do 23. W drugim i trzecim secie szło nam już trochę lepiej. Robiliśmy mniej błędów, byliśmy bardziej skoncentrowani i zachowaliśmy więcej spokoju oddając przy tym kolejno 20 i 13 punktów. Jest to niewątpliwie bardzo ważne zwycięstwo w kontekście miejsca po rundzie zasadniczej. Jesteśmy zadowoleni ale nadal będziemy ciężko trenować bo już za tydzień derby z MDK - dodaje Kacper Kulesza, libero wolskiej ekipy.

Mecz derbowy UMKS MOS Wola - MKS MDK Warszawa rozegrany zostanie w najbliższą środę, 9 października w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2. Zapraszamy serdecznie wszystkich na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 19:30.