mobile

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej – ruszyła procedura przetargowa

Urząd Dzielnicy Białołęka ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. 

Informacja prasowa
Centrum Aktywności Międzypokoleniowej – ruszyła procedura przetargowa

- Będzie to pierwsza tego typu placówka w Warszawie, integrująca ludzi w różnym wieku – mówi Anna Majchrzak, zastępca burmistrza Białołęki, odpowiedzialna m.in. za sprawy społeczne w dzielnicy. - Swoje miejsce znajdą tu zarówno seniorzy, jak i najmłodsze dzieci z Białołęki. Początkowo zakładana była budowa Domu dziennego pobytu dla seniorów, jednak udało się rozszerzyć zakres inwestycji. Dzięki temu powstanie całkiem nowa formuła placówki społecznej o otwartym, międzypokoleniowym charakterze – dodaje Anna Majchrzak.

Seniorzy będą mieć zapewnioną opiekę przez 8 h dziennie, otrzymają też ciepły posiłek. W ciągu dnia będą mogli rozwijać zainteresowania i uczestniczyć w zajęciach utrzymujących sprawność fizyczną.

W CAM znajdzie się również miejsce dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem. Oprócz profesjonalnej opieki podopieczni będą mogli uczestniczyć w zajęciach treningowych, przystosowujących do samodzielności. Przestrzeń będzie zaprojektowana tak, aby nie było rozpraszających bodźców, intensywnego światła – tak uciążliwych dla osób autystycznych. 

W budynku znajdzie się również żłobek dla 150 dzieci. Centrum będzie się znajdować przy ul. Ceramicznej, w sąsiedztwie istniejącej szkoły i przedszkola.

Placówka ma mieć międzypokoleniowy charakter, dlatego w wymaganiach dla projektanta wpisaliśmy konieczność uwzględnienia zewnętrznych miejsc wspólnych, np. ogrodu społecznościowego, sensorycznego lub siłowni plenerowej.

Działka pod inwestycję jest zadrzewiona, więc konieczne będzie usunięcie części drzew, ale dołożymy wszelkich starań, by je ograniczyć do niezbędnego minimum. Liczba i rodzaj drzew przeznaczonych do usunięcia zostanie określona w dokumentacji projektowo-kosztorysowej, którą przygotuje przyszły wykonawca. W zamian za wycięte drzewa zostaną nasadzone nowe. 

Na składanie ofert firmy zainteresowane realizacją inwestycji mają czas do 18 czerwca.

Fot. UD Białołęka

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda