mobile
REKLAMA

Charytatywny Bieg Mikołajów - świąteczna edycja biegu Parkun Żoliborz

3 grudnina, jak w każdą sobotę, punktualnie o 9 biegacze z żoliborskiego parku Kępa Potocka wystartowali w biegu na 5km. Tym razem jednak bieg miał wyjątkowy charakter. Uczestnicy biegu wzięli w nim udział w charakterze Mikołajów. Całość wydarszenia patronowała Szlachetna Paczka.

TAGI
Charytatywny Bieg Mikołajów - świąteczna edycja biegu Parkun Żoliborz

Uczestnicy Biegu Mikołajów mieli za zadanie przebiec pięć kilometrów w przebraniu św. Mikołaja. Impreza o sportowym charakterze połączona została ze zbiórką darów na rodziny potrzebujące, które zostały wytypowane przez akcję Szlachetna Paczka. Oprócz tego uczestnicy "parkunowych" biegów na terenie całego miasta wspierają do 17 grudnia wspierają zbiórkę "suchego prowiantu" zorganizowaną przez Stowarzyszenie "Pomoc Socjalna". 

-Od ponad piętnastu lat pomagamy chorym na HIV i AIDS. Często są to osoby z rodzin o niskim budżecie, potrzebują wszelkich rodzajów wsparcia, okres świąteczny sprzyja zbiórce żywności o długim terminie przydatności do spożycia. To naprawdę ważna i bardzo wymierna pomoc chorym, podopieczym naszego stowrzyszenia. Dodatkowo sportowcy pomogają w promocji zdrowego stylu życia i prewencji wobec zachorowania na AIDS - komentuje Barbara Łysakowska z "Pomocy Socjalnej".

Dzielnica Żoliborz organizuje parkunowy eventy od 12 kwietnie b.r. Parkrun to cykliczne i darmowe biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Biegi parkrun otwarte są dla każdego bez względu na stopień zaawansowania czy też wiek. Biegi te to doskonała okazja zarówno do rozpoczęcia przygody z bieganiem, jak i dodatkowego treningu. parkrun to międzynarodowa inicjatywa, która zyskuje coraz liczniejszą rzeszę zwolenników w różnych miejscach świata. Obecnie, parkrun zrzesza już setki tysięcy uczestników dzielących tę samą pasję, którą jest bieganie.

Przed każdym biegiem chętni muszą zapisać się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.parkun.pl. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda