mobile
REKLAMA

Chwila na planszówkę

Zaczynali w wynajmowanym mieszkaniu. Robili imprezy dla znajomych. W pewnym momencie mieszkanie okazało się za małe, gdy na spotkanie przyszło prawie 50 osób. Teraz Rafał Dubrawski, Przemysław Matyjaszczyk, Gosia Laskowska i Michał Grybowicz, pomysłodawcy spotkań, organizują gry planszowe w Chwila da Klub przy ulicy Ogrodowej 31/35.

Chwila na planszówkę

W mieszkaniu organizowali imprezy tematyczne, na przykład bawarskie spotkania z planszówkami lub sushi planszówki. Duże zainteresowanie spotkaniami, grą w gry planszowe i wspólnego spędzania czasu spowodowało, że czwórka pomysłodawców wyszła z inicjatywą na zewnątrz. W pobliżu ich mieszkania był klub Chwila, który ich przygarnął.

W czwartek, 10 września fani planszówek zebrali się w Chwili po raz czwarty. Spotykają się, co dwa tygodnie. Rafał, Przemysław, Gosia i Michał nie wykluczają, że będą organizować spotkania częściej. W klubie można zagrać między innymi w: Dixit, Kakao, Osadników z Catanu, Bang!, Monopoly, Activity Party Alias i Kolejkę vel. Pan tu nie stał. Nieznajomość zasad gry nie jest argumentem, żeby w niej nie wziąć udziału. Na miejscu można się zapoznać z regulaminem.

- Na pierwsze wydarzenie w Chwili, przyszło około 30 osób, na drugie około 40, na trzecim było ponad 50 osób. Dzisiaj jesteśmy zaskoczeni frekwencją. Przychodzą nowi gracze. Na naszej stronie na facebooku udział zapowiedziało 100 osób – powiedział Rafał Dubrawski – Myślimy też, że będziemy w przyszłości organizować zawody w określone gry. Na początku graczami byli nasi znajomi, teraz znajomych mamy więcej – dodał.

Kto przychodzi zagrać w gry planszowe? Przekrój jesz szeroki. Są to na przykład pracownicy korporacji, którzy chcą odpocząć po dniu pracy i studenci. Dołączają do nich zapaleni gracze przynoszący na spotkania własne gry. Są też osoby, które w ten sposób nawiązują nowe znajomości.

- Przyświeca nam takie hasło „Przeloguj się do rzeczywistości” i na chwilę odejście od komputerów, tabletów, od smartfonów, przy których spędzamy coraz więcej czasu – to gry planszowe są wejściem w świat realny, poznanie ludzi, zagranie z nimi, nawiązanie znajomości. To jest główny cel tych wydarzeń. Żeby na chwilę „przelogować się do rzeczywistości – powiedział Przemysław Matyjaszczyk.

Na spotkania może przyjść każdy.
– Jesteś otwartą grupą – powiedział Rafał Dubrawski. Rafał i Przemek przyznają zgodnie, że Chwila da Klub to miejsce z klimatem. Grając w gry planszowe, można wypić piwo lub colę. Fani planszówek na pewno nie będą się nudzić. A jeżeli ktoś chce spróbować? Niech przyjdzie na kolejne spotkanie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dołączenia do grupy na portalu społecznościowym Facebook "Gry Planszowe Warszawa" pod adresem: https://www.facebook.com/groups/gryplanszowewaw/?fref=ts

 

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda