mobile
REKLAMA

Co zawiera prowizja agenta nieruchomości?

Praca pośrednika nieruchomości niektórym wydaje się być niezwykle prosta. Zakres powinności pośrednika w obrocie nieruchomościami może być bardzo szeroki i wykraczać daleko poza te uznawane za standardowe lub ogólnie obowiązujące. Co za tym idzie, większa staje się suma prowizji dla agenta nieruchomości. Sprzedaż mieszkania niejednokrotnie wiąże się z koniecznością przezwyciężania trudności, biurokratycznych niedogodności i długiego okresu poszukiwania. Osoby zainteresowane kupnem muszą liczyć się z tym, że tak naprawdę droga do zdobycia tego wymarzonego mieszkania jest bardzo trudna. 

Artykuł sponsorowany
Co zawiera prowizja agenta nieruchomości?

Wykaz nieruchomości 

Twojemu agentowi zajmie kilka dni, aby zebrać informacje takie jak powierzchnia użytkowa, unikalne cechy i potencjalne problemy. To wszystko musi być zarejestrowane i uwzględnione w cenie mieszkania. Agent będzie również zamawiać zdjęcia, tworzyć swoją listę w MLS (Multiple Listing Service), i udostępnić listę do innych agentów. 

 

Wprowadzenie Twojego domu na rynek 

Podczas wystawiania domu może pojawić się mnóstwo kosztów związanych z marketingiem, z których większość właścicieli domów nie zdaje sobie sprawy, a w niektórych przypadkach nigdy nie zauważają zakresu tego, za co płaci ich agencja. Przykładowo, rynek warszawski jest niezwykle konkurencyjny, dlatego agent nieruchomości musi wyróżnić się spośród pozostałych agentów oraz ich ofert. 

 

Oznacza to wykonanie profesjonalnych zdjęć, czasem również nakręcenie materiału z drona, a następnie promowanie oferty w mediach społecznościowych i na stronach ofertowych. Niektóre agencje wychodzą poza standardowy zakres promocji. Można tu wskazać agencję nieruchomości Bracia Strzelczyk Nieruchomości zajmującą się sprzedażą mieszkań, domów i gruntów, która reklamuje wybrane oferty na wielkoformatowych billboardach. Nie każda oferta wymaga rozbudowanego pakietu marketingowego, ale zawsze będą jakieś koszty marketingowe związane z wystawieniem domu. 

 

Doświadczenie negocjacyjne 

Agenci nieruchomości negocjują dla pieniędzy, więc część tego, za co płacisz, gdy zatrudniasz takiego agenta, to doświadczenie. Ich celem jest uzyskanie najlepszej oferty dla swoich klientów, ale zazwyczaj starają się iść na wiele sytuacji win-win, jeśli to możliwe. Nie pozwolą Ci podpisać dokumentów, dopóki nie zostanie osiągnięta najlepsza możliwa umowa! 

 

Opracowanie ceny 

Wycena domu na sprzedaż ma szczególne znaczenie. Wycena domu zbyt wysoka na początku może odstraszyć nabywców, a gdy dom jest już na sprzedaż od dłuższego czasu, nabywcy stają się ostrożni, że coś może być z nim nie tak. Agenci nieruchomości zarabiają swoją prowizję upewniając się, że dom ich klienta jest wyceniony tak, by mógł sprzedać się jak najszybciej i z jak największym zyskiem. 

 

Przeprowadzenie transakcji od A do Z 

Agent nieruchomości, od momentu przejęcia mieszkania, uczestniczy we wszystkich czynnościach, związanych z powierzoną mu przestrzenią. Jego czas, który poświęca w domu oraz poza nim również liczy się do prowizji, jaką powinien uzyskać po sprzedaży danego mieszkania. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda