mobile
REKLAMA

COVID -19 – kolejny punkt wymazowy na Ochocie

Obserwujemy bardzo trudną sytuację związaną z pandemią. W ostatnich tygodniach, dniach zauważalna jest mocno wysoka liczba zakażeń COVID-19 i, niestety, zgonów z tego powodu. Transmisja wirusa nie zatrzymuje się. Niestety. Po spadkach zachorowań  w okresie letnim niektórzy mieli nadzieję, że to już koniec epidemii. Nic bardziej złudnego! - Tak się, bynajmniej, nie stało. Wirus wciąż jest bardzo groźny i zbiera swoje żniwo.

Informacja prasowa
COVID -19 – kolejny punkt wymazowy na Ochocie

Obecnie mierzymy się z czwartą falą zakażeń  wirusem COVID-19. Wszyscy codziennie słuchamy komunikatów o liczbie zakażonych, a ta w ostatnich dniach jest wysoka, jak już wspomniano wyżej, zgodnie z tym co przewidywali specjaliści z zakresu epidemiologii. Musimy się z tym zmierzyć i przede wszystkim  powinniśmy być czujni. Oczywiście dobrze wiemy, że nasilająca się liczba zakażeń może mieć wpływ na powrót do większych niż w chwili obecnej ograniczeń i restrykcji.  W środę, 15 grudnia weszły w życie nowe rządowe obostrzenia (zmniejszony limit osób w restauracjach, na imprezach sportowych, w kościołach, za chwilę szkoły przechodzą na tryb nauki zdalnej). Ze źródeł rządowych płyną sygnały, że kolejny lockdown nam nie grozi, jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna, w związku z czym nie można wykluczyć bardziej radykalnych środków prewencyjnych w walce z wirusem. Oby do tego nie doszło. Według Ministerstwa Zdrowia kluczowe będą najbliższe dni.

Oczywiście jednostki samorządu terytorialnego nie mogą pozostać w zaistniałej sytuacji bierne. Bez względu na ewentualne obostrzenia wprowadzane przez rząd samorządy mają również pole manewru w walce z wirusem. Oto przykłady z Ochoty. - Już wcześniej pisaliśmy o mobilnym punkcie badań w kierunku SARS-CoV-2 na parkingu przychodni Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Ochota przy ul. Szczęśliwickiej 36,  gdzie mieszkańcy mogą wykonać badanie na obecność wirusa SARS-CoV- 2.  Punkt jest dobrze zlokalizowany i w bezpiecznej odległości od samej przychodni.  Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 12.00.

Informujemy, że od dzisiaj rusza kolejny punkt wymazowy na Ochocie, usytuowany na bazarku tymczasowym przy ul. Skorochód -  Majewskiego  5. Punkt wymazowy będzie czynny  od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 20, w soboty i niedziele w godz. 14 – 20. Godziny mogą ulec zmianie. Również w tym punkcie wszyscy chętni mogą wykonać stosowne testy.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda