mobile
REKLAMA

Covid-19. Punkt wymazowy na Ochocie

Obserwujemy coraz trudniejszą sytuację związaną z pandemią. W ostatnich tygodniach, dniach zauważalna jest mocno rosnąca skala zakażeń COVID-19. Transmisja wirusa wyraźnie przyspieszyła. Niestety. Po spadkach zachorowań  w okresie letnim niektórzy mieli nadzieję, że to już koniec epidemii. Nic bardziej złudnego! - Tak się, bynajmniej, nie stało. Wirus wciąż jest bardzo groźny i zbiera swoje żniwo. Obecnie mierzymy się z czwartą falą zakażeń  wirusem Covid-19.

Informacja prasowa
Covid-19. Punkt wymazowy na Ochocie

Wszyscy codziennie słuchamy komunikatów o liczbie zakażonych, a ta w ostatnich dniach znacząco rośnie, jak już wspomniano wyżej, zgodnie z tym co przewidywali specjaliści z zakresu epidemiologii. Musimy się z tym zmierzyć i przede wszystkim  powinniśmy być czujni. Oczywiście dobrze wiemy, że nasilająca się liczba zakażeń może mieć wpływ na powrót do większych niż w chwili obecnej ograniczeń i restrykcji. Ze źródeł rządowych płyną sygnały, że kolejny lockdown nam nie grozi, jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna, w związku z czym nie można wykluczyć bardziej radykalnych środków prewencyjnych w walce z wirusem. Oby do tego nie doszło. Według Ministerstwa Zdrowia kluczowe będą najbliższe dni.

Oczywiście jednostki samorządu terytorialnego nie mogą pozostać w zaistniałej sytuacji bierne. Bez względu na ewentualne obostrzenia wprowadzane przez rząd samorządy mają również pole manewru w walce z wirusem. Oto przykład z Ochoty. Uruchomiono mobilny punkt badań w kierunku SARS-CoV-2 na parkingu przychodni Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Ochota przy ul. Szczęśliwickiej 36,  gdzie mieszkańcy mogą wykonać badanie na obecność wirusa SARS-CoV- 2.  Punkt jest dobrze zlokalizowany i w bezpiecznej odległości od samej przychodni. 

Punkt jest otwarty od 22 listopada do 31 grudnia  od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 - 12.00.

 Wszyscy chętni mogą wykonać w tym punkcie stosowne testy.

Z COVID-19 nie ma żartów, o czym przekonujemy się codziennie. Zachęcamy również mieszkańców Ochoty do odwiedzin znajdującego się obok punktu szczepień. Dbajmy o swoje zdrowie, dbajmy o zdrowie nas wszystkich.

Fot. UD Ochota

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda