mobile
REKLAMA

Czy 101 707,45 zł na remont pomnika to właściwy wydatek?

Ostatnie działania Zarządu Terenów Publicznych w Warszawie mogły wywołać kontrowersje wśród mieszkańców stolicy. Chodzi o remont pomnika Batalionu AK „Zaremba-Piorun” na Skwerze przy ul. Wspólnej, który pochłonął 101 707,45 zł brutto. Pytanie, które nasuwa się samo: czy taki wydatek na renowację jednego pomnika jest uzasadniony?

Anna Teodorowicz
Czy 101 707,45 zł na remont pomnika to właściwy wydatek?

Zarząd Terenów Publicznych Miasta Stołecznego Warszawy poinformował o zakończeniu  prac konserwatorskich przy pomniku Batalionu AK „Zaremba-Piorun” na Skwerze przy ul. Wspólnej. Wykonano szereg zabiegów, w tym biobójcze, przesączenie i wzmocnienie materiałów mineralnych, rekonstrukcję powierzchni elementów kamiennych czy zabezpieczenie elementów metalowych. Jednak kwota, jaką wydano na ten remont, może budzić zdziwienie mieszkańców Warszawy. 

Czy naprawdę potrzebujemy tak kosztownych działań renowacyjnych przy jednym z wielu pomników w Warszawie? Ponadto czy te prace są warte swojej ceny? Czy naprawa płytek granitowych lub montaż nowych słupków ogrodzeniowych wymaga takich nakładów finansowych? To pytania, na które odpowiedzi mogą być trudne do znalezienia.

Warto pamiętać jednak, że pomnik ten ma ogromne znaczenie dla historii Polski i dla przyszłych pokoleń. Utrzymanie obiektu w dobrym stanie może przyczynić się do pielęgnowania pamięci o bohaterach walki o niepodległość, co jest ważne dla kształtowania tożsamości narodowej. Chociaż koszt remontu może wydawać się wysoki, taka inwestycja ma charakter długoterminowy. Solidna konserwacja pomnika zwiększa szanse na to, że nie będzie konieczności przeprowadzania kolejnych, bardziej kosztownych prac w przyszłości.

fot. ztp 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda