mobile
REKLAMA

Czy każdy kredyt frankowy można unieważnić?

W pierwszym półroczu 2023 roku aż 97 proc. spraw związanych z kredytami frankowymi zakończyło się wygraną kredytobiorców. Co istotne, większość wyroków dotyczyła unieważnienia wadliwych umów kredytowych w całości, co bez wątpienia jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla frankowiczów. Jeśli Ty również rozważasz złożenie pozwu przeciwko bankowi, koniecznie sprawdź, czy każdy kredyt frankowy można unieważnić.

Artykuł sponsorowany
Czy każdy kredyt frankowy można unieważnić?

Unieważnienie kredytu we frankach – na czym polega?

 

Unieważnienie kredytu frankowego jest rozwiązaniem, które z perspektywy kredytobiorcy jest najkorzystniejszym zakończeniem sporu z bankiem. Polega ono na tym, że sąd uznaje umowę kredytu za nieważną – a zatem traktowana jest ona w taki sposób, jakby nigdy nie miała mocy prawnej.

 

Konsekwencją unieważnienia kredytu we frankach jest konieczność zwrócenia przez strony wszelkich otrzymanych środków. A zatem kredytobiorca musi zwrócić pieniądze bankowi. I odwrotnie – bank zobowiązany jest do zwrócenia środków kredytobiorcy. Z reguły okazuje się, że suma spłaconego kapitału jest wyższa niż kwota, którą kredytobiorca otrzymał od banku – a zatem otrzymuje on zwrot tej nadwyżki.

Kiedy możliwe jest unieważnienie kredytu frankowego?

 

Podstawą do unieważnienia umowy kredytu frankowego jest przede wszystkim wystąpienie w niej klauzul abuzywnych, czyli tzw. klauzul niedozwolonych. Są to wszelkie zapisy, które w oczywisty sposób mogą działać na szkodę kredytobiorcy. Choć banki nie mają prawa do stosowania i umieszczania w umowach tego typu zapisów, okazuje się, że klauzule abuzywne bardzo często pojawiały się w umowach kredytowych, podpisywanych przez frankowiczów.

 

Przeanalizuj swoją umowę kredytową bezpłatnie na stronie: https://frankowy-kredyt.pl/uniewaznienie-kredytu-we-frankach/

Czy każdy kredyt frankowy można unieważnić?

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy unieważnienie kredytu frankowego możliwe jest w każdym przypadku. Owszem, w większości przypadków sprawy frankowe kończą się unieważnieniem umowy, jednak należy mieć świadomość, że nadal zdarzają się sprawy zakończone wygraną banku.

 

Powodem może być na przykład brak klauzul niedozwolonych w umowie lub sytuacja, w której sąd uzna, że klauzule te dotyczyły mało istotnych zapisów, przez co nie może to być podstawą do unieważnienia umowy.

 

Właśnie z tego powodu tak istotne jest, aby umowa kredytu frankowego została dokładnie przeanalizowana przez doświadczonego prawnika – jeszcze przed złożeniem pozwu przeciwko bankowi. Pozwoli to na określenie, jakie są szanse na unieważnienie kredytu we frankach.

 

W przypadku ewentualnych wątpliwości warto rozważyć umieszczenie w pozwie roszczeń ewentualnych. Nawet jeśli sąd nie zdecyduje się na unieważnienie umowy kredytowej w całości, jest duża szansa na to, że przychyli się on do tych roszczeń.

Warto walczyć o unieważnienie kredytu we frankach!

 

Nie bez powodu coraz więcej kredytobiorców decyduje się na złożenie pozwu przeciwko bankowi. Szanse na unieważnienie kredytu frankowego są ogromne, szczególnie wtedy, kiedy sprawą będzie zajmował się doświadczony adwokat. Właśnie teraz jest najlepszy moment na walkę z bankiem – sądy bowiem są po stronie frankowiczów, a zdecydowana większość spraw kończy się wygraną kredytobiorców. No i najważniejsze – to ogromna szansa na odzyskanie sporej części wpłaconych do banku środków.

fot pixabay.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda