mobile
REKLAMA

Deptak na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu powraca

Od 4 kwietnia do końca października ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście ponownie zamienią się w weekendowy deptak. W każdą sobotę i niedzielę wyłączony zostanie ruch samochodowy na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ulicy Miodowej.

Deptak na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu powraca

Począwszy od soboty 4 kwietnia, w każdy weekend, do końca października, ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście będą dostępne wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Ruch pojazdów zostanie zawieszony na odcinku od ronda gen. Ch. De Gaulle'a do ulicy Miodowej, jednak możliwy będzie przejazd ulicą Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem.

 

Wpłynie to również na zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linie autobusowe zostaną skierowane na trasy objazdowe od początku kursowania w sobotę do poniedziałku do końca kursowania.

 

Autobusy linii 102 i 105 w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska/Browarna, od skrzyżowania Królewskiej i Mazowieckiej, będą się poruszały ul. Mazowiecką, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską, podczas gdy w kierunku Młynów i Os. Górczewska od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Nowym Światem pojadą ul. Świętokrzyską, Mazowiecką i Królewską.

 

Autobusy linii 128, 175 w kierunku pętli Pl. Piłsudskiego od ronda Dmowskiego pojadą ul. Marszałkowską i Królewską, a w kierunku pętli Szczęśliwice/Lotnisko Chopina, od skrzyżowania Moliera z Senatorską będą kursowały ul. Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

 

Zmieni się również trasa linii 111, 116, 180 i 503. Autobusy te, w kierunku pętli Esperanto/Chomiczówka/Konwiktorska, od ronda de Gaulle’a będą kursowały Al. Jerozolimskimi, Kruczą, Szpitalną, pl. Powstańców Warszawy, Mazowiecką i Królewską. Natomiast w kierunku pętli Gocław/Wilanów/Witolin, od skrzyżowania pl. Piłsudskiego z ul. Królewską , pojadą Królewską, Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Zgodą, Kruczą i Al. Jerozolimskimi.

 

Linie 178 i 518 także będą funkcjonowały według zmienionego rozkładu. Autobusy w kierunku pętli Konwiktorska/Nowodwory, od skrzyżowania Świętokrzyskiej i Mazowieckiej pojadą ul. Mazowiecką, Królewską, pl. Piłsudskiego, Focha, Moliera i Senatorską. Tymczasem w kierunku pętli PKP URSUS/DW.CENTRALNY od skrzyżowania Miodowej i Senatorskiej będą poruszały się ulicą Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską, Mazowiecką, Kredytową i Jasną.

 

Autobusy linii 222 w kierunku pętli Bielańska pojadą podobnie jak linie 111, 116, 180 i 503, a w kierunku pętli Spartańska od skrzyżowania Bielańskiej, Senatorskiej i Wierzbowej będą kursowały ul. Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewska, Mazowiecką, Kredytową, Jasną, Zgoda, Kruczą, Al. Jerozolimskimi i Bracką.

Zmianie ulegnie również trasa linii nocnej N44. Autobusy w kierunku pętli Zgrupowania AK "Kampinos", od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską pojadą Marszałkowską, Królewską, pl. Piłsudskiego, Focha, Moliera i Senatorską. Natomiast w kierunku pętli Dw. Centralny, od skrzyżowania Miodowej i Senatorskiej będą kursować ulicą Senatorską, Wierzbową, pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską.

 

Zmiany wprowadzone w organizacji ruchu obowiązywać będą również w wolne dni zaliczające się do przedłużonych weekendów, między innymi 1-3 maja, 4-7 czerwca.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda