Derby Warszawy dla MOS Wola

Kadetki UMKS MOS Wola Warszawa i MUKS Sparta Warszawa rozegrały w hali sportowej CRS Bielany przy ul. Lindego 20 kolejne ligowe spotkanie w ramach rozgrywek Mazowieckiej I Ligi. Gospodynie uległy siatkarkom z Woli 0:3.

Na początku spotkania szybko kilkupunktową przewagę osiągnęła drużyna gości. Zawodniczkom MOS-u wychodziło praktycznie wszystko. Uzyskana przewaga nie była jednak satysfakcjonująca przyjezdne, które w dalszej części seta powiększyły jeszcze swoją przewagę i wygrały ostatecznie 25:13.

W drugiej odsłonie meczu nie wiele się zmieniło. Pomimo ambitnej postawy gospodyń, siatkarki z Woli nie pozwalały na wiele. Skuteczna gra w ataku i na zagrywce oraz błędy popełniane przez Spartanki pozwoliły na wygraną w drugiej partii 25:16.

Trzeci set był bardzo podobny do pierwszej części spotkania. Konsekwentna dobra gra drużyny z Woli przeniosła zamierzony efekt. Faworytki nie zawiodły i odniosły czwarte ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Zespół z Bielan zaś z dwoma porażkami na koncie zajmuje ósme miejsce.

MUKS Sparta Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (13:25, 16:25, 14:25)

MUKS Sparta: Wiktoria Szczepańska, Julia Brodzik, Emila Grabowska, Wiktoria Maliszewska, Zuzanna Brach, Natalia Jodłowska, Julia Pytrus, Gabriela Smoleńska, Maja Pytlińska, Natalia Kowalczyk, Patrycja Wierzbicka, Maja Jędrzejewska, Milena Wawrzyniak, Aleksandra Śmigacz.

UMKS MOS Wola: Alicja Rączka, Patrycja Kabala, Nikola Kozicka, Aleksandra Dalach, Wiktoria Dalach, Julia Rostkowska, Aleksandra Bazga, Anna Obroślińska, Zuzanna Ciupak, Amanda Chrostek, Ada Malinowska, Pola Turska, Natalia Auron, Lidia Budasz.

- Drużyna z Woli postawiła nam naprawdę wysoko poprzeczkę i ciężko było rywalizować z tak dobrze zgranym zespołem. Sam mecz był dla nas bardzo wymagający, ale sądzę, że mimo wszystko zostawiłyśmy z dziewczynami serducho na boisku i mimo błędów w naszej grze, walczyłyśmy do końca. Będziemy jeszcze ciężej trenować i mam nadzieję, że zaowocuje to lepszą grą i wynikami w dalszej części sezonu – powiedziała po meczu siatkarka Sparty – Gabriela Smoleńska.

O meczu chętnie wypowiedziały się również zawodniczki UMKS MOS Wola. – Nasza przewaga była wyczuwalna już od samego wejścia na hale przy Lindego. Przyjęłyśmy całkowicie inicjatywę spotkania i nie dałyśmy przeciwniczką żadnej okazji do myślenia, że mogą coś w tym spotkaniu ugrać – mówi Alicja Rączka. – Mecz ze Spartą udało nam się wygrać bez żadnych problemów. Od początku do końca cały zespół dał z siebie wszystko, co pozwoliło nam zwyciężyć bez straty seta. Jako drużyna jesteśmy zadowolone z kolejnej wygranej z rzędu, ale nie spoczywamy na laurach i trenujemy, by zachować pierwsze miejsce w tabeli – dodała Wiktoria Dalach.

Już jutro siatkarki MUKS Sparty Warszawa w derbowym spotkaniu z UKS Ateną Warszawa, zaś zawodniczki UMKS MOS Wola Warszawa wezmą udział w Turnieju o Puchar Burmistrza Woli.