mobile
REKLAMA

Detailing samochodowy – na jakie zabiegi warto się zdecydować?

Auto detailing to wszystkie zabiegi z zakresu mechaniki samochodowej, które zorientowane są na estetykę pojazdu – kolor karoserii, połysk powłoki lakierniczej, reflektory, szyby i tak dalej. Samochód poddany detailingowi odzyskuje świeży wygląd, prezentując się niemal jak nowy.

Artykuł sponsorowany
Detailing samochodowy – na jakie zabiegi warto się zdecydować?

Praktyki te często stosowane są przed sprzedaniem używanego auta, by uatrakcyjnić ofertę, jednak wielu miłośników motoryzacji decyduje się też na odświeżenie własnego pojazdu. Jakie usługi detailingowe zasługują na najwięcej uwagi?

 

Metody zabezpieczania lakieru na karoserii

 

Najczęściej spotykane problemy z lakierem samochodowym dotyczą odprysków powłoki (np. w wyniku stłuczki czy zarysowania), utraty połysku albo pojawienia się korozji.. Problemom tym można zaradzić na kilka sposobów. Korzystając z usług z zakresu detailingu samochodowego w Warszawie lub innych miastach, możesz zdecydować się na:

  • standardową, maszynową korektę lakieru,
  • powłokę ceramiczną – nadającą karoserii połysk i ochronę lakieru na 12, 24 albo 36 miesięcy (w zależności od wybranego wariantu, różnią się one składem zastosowanych preparatów),
  • bezbarwną folię PPF, która zabezpiecza lakier przed zarysowaniami, kamieniami, owadami, ptasimi odchodami, a także substancjami smolistymi.

To, na który zabieg najlepiej się zdecydować, zależy przede wszystkim od aktualnego stanu karoserii, budżetu, jakim dysponujesz oraz efektem, jaki chcesz uzyskać.

 

Szybka zmiana koloru karoserii

 

U kilku mechaników w Warszawie, którzy działają 24 h na dobę, wykonasz nie tylko niezbędne naprawy, ale też bezinwazyjną zmianę koloru auta. Bezpieczną metodą, pozbawioną ingerencji w lakier, jest wrapping, czyli oklejanie folią wylewaną. W ten sposób uzyskać można nie tylko efekt jednolitego koloru, ale też rozmaite wzory czy matowe wykończenie.

 

Hydrofobizacja szyb samochodowych

 

Detailing samochodowy to nie tylko efektowne zmiany w wyglądzie, które robią wrażenie na przechodniach i innych kierowcach. To też czynności poprawiające ogólny komfort oraz bezpieczeństwo prowadzenia w różnych warunkach. W dobrych warsztatach zajmujących się mechaniką pojazdową w Warszawie można skorzystać z usługi hydrofobizacji szyb, czyli aplikacji bezbarwnej powłoki nadającej szybom właściwości hydrofobowe. Taka niewidzialna wycieraczka sprawia, że nawet w ulewnym deszczu nie jest ograniczona widoczność przez przednią szybę.

 

Detailing wewnętrzny

 

O ile efekty detailingu karoserii podziwiać można jedynie z zewnątrz, o tyle dobrze jest zadbać również o komfort przebywania w aucie. Zabiegi z zakresu detailingu wewnętrznego obejmują między innymi czyszczenie i impregnację skórzanej tapicerki, zabezpieczenie siedzeń powłoką ceramiczną czy usuwanie wgnieceń metodą PDR w kabinie. Troska o lakier samochodowy, szyby oraz fotele pozwala nie tylko robić wrażenie, ale przede wszystkim przedłuża żywotność tych części, które najbardziej narażone są na uszkodzenia i zużycie. Warto odwiedzić dobrego mechanika, by skorzystać z dostępnych opcji.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda