mobile
REKLAMA

Do kaplicy w Pałacu Prezydenckim trafiły relikwie rodziny Ulmów

- Do kaplicy w Pałacu Prezydenckim zostały przekazane relikwie błogosławionej rodziny Ulmów - poinformowała Kancelaria Prezydenta na portalu "X"

oprac. IS
Do kaplicy w Pałacu Prezydenckim trafiły relikwie rodziny Ulmów

Relikwie rodziny Ulmów trafiły do kaplicy w Pałacu Prezydenckim w 80. rocznicę śmierci rodziny Ulmów, czyli 24 kwietnia br. Ks. arcybiskup Adam Szal przekazał relikwie należące do rodziny na ręce minister Grażyny Ignaczak-Bandych.

- Ogromnym bohaterstwem jest ryzykować życie własne i całej swojej rodziny, by uratować życie drugiego człowieka, by w ciszy dać wyraz człowieczeństwa – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

24 marca 1944 r. niemiecka żandarmeria zamordowała Józefa Ulma, jego ciężarną żonę, sześcioro ich małoletnich dzieci oraz ośmioro ukrywanych przez nich Żydów.

10 września 2023 r. decyzją papieża Franciszka odbyła się beatyfikacja Rodziny Ulmów.

-Ich miłość realizowana w codzienności może również motywować do otwartości na życie oraz do wzięcia odpowiedzialności za wychowanie młodego pokolenia. Heroiczna postawa miłości wobec bliźnich powinna pobudzać nas do życia nie tyle dla własnej wygody czy chęci posiadania, ale do życia będącego darem siebie dla innych – napiano w liście pasterskim Konferencji Episkopatu Polski dotyczącym beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci.

 

fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda