Dobry start kadetów z Woli

Bardzo dobrze rozpoczęli turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski kadeci UMKS MOS Wola Warszawa. Siatkarze z Rogalińskiej we własnej hali pokonali EKS Skrę Bełchatów 3:0.

Czterodniowe zmagania na Woli zaczęły się od pojedynku gospodarzy z zespołem Skry. Pierwsza partia była wyrównana o czym wskazuje jej wynik. Podopieczni trenera Damiana Włocha wygrali seta dopiero po grze na przewagi. Druga i trzecia część spotkania to już dominacja MOS-u. Dzięki dobrej i skutecznej grze szkoleniowiec z Woli mógł pozwolić sobie na rotację w składzie, która nie zmieniała obrazu gry. To na pewno cieszy mając w perspektywie do rozegrania jeszcze trzech spotkań w najbliższych dniach. MVP spotkania został Bruno Bukowski.

UMKS MOS Wola Warszawa – EKS Skra Bełchatów 3:0 (26:24, 25:12, 25:18)

Skład stołecznego zespołu: Wojciech Pawlak, Bruno Bukowski, Filip Szlachcikowski, Jakub Krzemiński, Dawid Walenciak, Mikołaj Sioćko, Wojciech Ciubotaru, Dawid Borkowski, Kacper Roszkowski, Jakub Satkiewicz, Maciej Drwięga, Dawid Banasiak, Gabriel Cieślik, Jan Frączyk, Maksymilian Kupiec, Dawid Libera, Daniel Chodorowski.

Sztab szkoleniowy: Damian Włoch (I trener), Wojciech Dębiec (asystent trenera), Grzegorz Pacholczak (trener przygotowania motorycznego), Franciszek Melaniuk (statystyk).

W drugim meczu dzisiejszego dnia UKS OPP Powiat Kołobrzeski uległ w czterech setach AS Stali Nysa.

UKS OPP Powiat Kołobrzeski – AS Stal Nysa 1:3 (16:25, 26:24, 20:25, 16:25)

Kolejne emocje już jutro. O godz. 10:00 w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 zmierzą się ze sobą EKS Skra Bełchatów i UKS Szamotulanin Szamotuły. 45 minut po zakończeniu tego spotkania rozpocznie się rywalizacja AS Stali Nysa z IM Faurecią Volley Jelcz Laskowice. W sesji popołudniowej kibice będą mieli okazję także obejrzeć dwa mecze. O godz. 15:00 gospodarze – UMKS MOS Wola Warszawa podejmą UKS Szamotulanina Szamotuły, zaś po tym spotkaniu swoje umiejętności zaprezentują zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski i IM Faurecia Volley Jelcz Laskowice.