mobile
REKLAMA

Dramatyczna interwencja policji: aresztowany mężczyzna grożący atakiem kwasem

Dynamiczna interwencja policji w mieszkaniu w warszawskim Ursusie doprowadziła do zatrzymania 44-letniego mężczyzny podejrzanego o próbę wymuszenia rozbójniczego wobec dwóch osób, które groził zaatakować kwasem, próbując wyłudzić od nich fikcyjny dług w wysokości 130 tysięcy złotych. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące przez sąd na wniosek prokuratora

Aleksandra Żochowska
TAGI
Dramatyczna interwencja policji: aresztowany mężczyzna grożący atakiem kwasem

Energiczną interwencją w jednym z mieszkań w warszawskim Ursusie doszło do zatrzymania jednej osoby podejrzewanej o próbę wymuszenia rozbójniczego, która miała miejsce w jednym z okolicznych rejonów na terenie powiatu nowodworskiego.

Kadra śledczych z Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji prowadziła intensywne dochodzenie w tej kwestii i po przeprowadzeniu koniecznych działań operacyjnych odnaleźli podejrzanego mężczyznę. Wczesnym porankiem, we współpracy z kolegami z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KSP oraz funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego KSP w Warszawie, przeprowadzili skuteczną operację zatrzymania. 44-latek wielokrotnie groził dwóm osobom podczas rozmów telefonicznych, próbując wymusić od nich fikcyjny dług w wysokości 130 tysięcy złotych. W przypadku odmowy, groził, że zaatakowałby te osoby kwasem i dokonał pobicia.

W Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na podstawie wniosku prokuratora został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące zgodnie z decyzją sądu.

Całą sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

fot. Policja Warszawa 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda