mobile
REKLAMA

Drastyczny atak na parkingu i porwanie Porsche

W sobotę na parkingu w Serocku doszło do konfliktu między pokrzywdzonym a dwoma mężczyznami w wieku 40 i 32 lat, którzy zagrozili uszkodzeniem jego samochodu i ukradli kluczyki od Porsche, jednak zostali zatrzymani przez policję, a skradzione auto odzyskano. Obydwaj podejrzani odpowiedzą za rozbój i 40-latek dodatkowo za uszkodzenie okularów pokrzywdzonemu, a grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności

Aleksandra Żochowska
TAGI
Drastyczny atak na parkingu i porwanie Porsche

W sobotę na jednym z parkingów w Serocku miało miejsce zdarzenie, w którym pokrzywdzony spotkał się z dwoma mężczyznami w wieku 40 i 32 lat, aby rozliczyć zobowiązania finansowe. Pomiędzy nimi doszło do konfliktu słownego. Podejrzani najpierw zagrozili zniszczeniem samochodu pokrzywdzonego przy użyciu nieznanej substancji, a następnie siłą zabrali mu kluczyki od Porsche i odjechali z miejsca.

Pokrzywdzony zgłosił to zdarzenie na policję, co doprowadziło do zatrzymania 40-latka tego samego dnia oraz 32-latka dzień później przez funkcjonariuszy z Serocka. Policja odzyskała również skradzione Porsche o wartości 700 000 złotych. Obydwaj mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

Po zebraniu dowodów śledczy przekazali akta sprawy oraz zatrzymanych prokuraturze rejonowej w Legionowie, gdzie prokurator prowadzący śledztwo przedstawił zarzuty mężczyznom. Odpowiadać będą za rozbój, a 40-latek ponadto za uszkodzenie okularów pokrzywdzonemu.

Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd Rejonowy w Legionowie po rozpatrzeniu wniosku Prokuratury zastosował areszt tymczasowy wobec 40-latka, który spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Obydwaj mężczyźni mogą zostać skazani na karę do 12 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

fot. Policja Warszawa 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda