mobile

Dream Team - MKS Ochota '98

MKS Ochota '98 to warszawska drużyna dziewczyn grających w piłkę ręczną, która na swoim koncie ma już: I miejsce w Warszawie, I miejsce na Mazowszu i IX miejsce w Polsce. „Czy to niezły wynik ? To rewelacyjny wynik. Takiego zespołu tylko pozazdrościć, a my się cieszymy, że jest nasz” - mówi trener.

TAGI
Dream Team - MKS Ochota '98

Jak udało się osiągnąć takie wyniki i jakie są plany na dalsze lata? Postanowiliśmy o to zapytać trenera drużyny, Macieja Kąkola.

Czy mógłby Pan podsumować w przysłowiowych trzech zdaniach występ Pańskiej drużyny w Mistrzostwach Polski?

Na wstępie może powiem, że w Mistrzostwach Polski biorą udział 32 najlepsze zespoły z kraju, które zostają wyłonione przez rozgrywki wojewódzkie. My, zdobywając tytuł Mistrzyń Województwa Mazowieckiego, trafiliśmy właśnie do tego grona.

W trzech zdaniach to bardzo krótko, ale nich będzie.

Walka i pełne zaangażowanie całej drużyny dało nam awans do 16 najlepszych drużyn w Polsce, przechodząc 1/8 MP, których byliśmy gospodarzem.

W najważniejszym meczu decydującym o dalszym awansie do półfinałów Mistrzostw Polski, zmierzyliśmy się z gospodarzem - drużyną MOS Tychy. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu przegrywamy 40:35. Mimo wielkich ambicji, chęci zwycięstwa i walki do ostatnich sekund, ostatecznie zajmujemy 9 miejsce w Polsce. Jestem bardzo dumny z moich zawodniczek.

Przed wywiadem z Panem zamieniłam kilka słów z panem Piotrem Maciejcem, którego firma wspierała Pańską drużynę na początku waszej kariery sportowej. Zacytuję jedno zdanie z tej rozmowy: „Nie do wiary jaką pracę wykonał ten trener i te dziewczyny!”. Rozumiem, że było warto tak ciężko pracować?

To miłe słowa. Zawsze jest warto, a co najpiękniejsze w tym wszystkim, że dla nas ta ciężka praca była wielką przyjemnością, która ostatecznie dała nam bardzo wysokie miejsce w Polsce.

Co sprawia Panu największą przyjemność, kiedy patrzy Pan na ten postęp drużyny?

Mieliśmy swoje wzloty i upadki. Docieraliśmy się bardzo długo, ale ostatecznie stworzyliśmy rewelacyjny TEAM. To są cudowne dziewczęta i wspaniałe zawodniczki. Za nimi poszedłbym w ogień, a największą przyjemność sprawia mi ich uśmiech i zadowolenie z uprawiania naszej dyscypliny, jaką jest piłka ręczna.

Jaki ma Pan plan na następne lata, czy dalej zamierza Pan zajmować się sportem młodzieżowym?

Oczywiście. Mam jeszcze rocznik 2003/2004, który pozdrawiam ;). Z rocznikiem 1998 MKS Ochota Warszawa nie zakończyliśmy naszej przygody. Przed nami jeszcze dwa lata pracy w kategorii juniorek i jeszcze poprawimy wynik z tego roku.

Dziękuję za wywiad.

Skład drużyny MKS Ochota '98:

Banaszkiewicz Anita, Cichal Julia, Guzik Oliwia, Kozak Patrycja, Król Julia, Kusio Weronika, Kwiatkowska Patrycja, Mazur Natalia, Mogielnicka Magdalena, Przeworska Wiktoria, Salamońska Weronika, Sołtysiak Katarzyna, Tataj Antonina, Walica Dominika, Wojdyga Maja, Zabilska Wiktoria, Zarembska Natalia, trener Maciej Kąkol, kierownik drużyny Aleksander Witt.
 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda