mobile

Duże zmiany komunikacyjne w Warszawie już od poniedziałku

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany dla pasażerów, aby lepiej im się poruszało komunikacją miejską. Od poniedziałku, 14 stycznia autobusy będą miały kilka nowych przystanków.

Marcin Kalicki
Duże zmiany komunikacyjne w Warszawie już od poniedziałku

- Dwa nowe przystanki zostaną uruchomione na ulicy Grochowskiej przy skrzyżowaniu z Podolską. Dotychczas pasażerowie mieli w tym miejscu do dyspozycji jedynie przystanki tramwajowe. Od poniedziałku to się zmieni. W kierunku ronda Wiatraczna autobusy będą zatrzymywały się przed skrzyżowaniem z Podolską, a w kierunku ronda I. Mościckiego – za skrzyżowaniem. Na nowych przystankach zatrzymają się autobusy linii: 125, 142, 143, 145, 173, 183, 245, 702, 704, 720, 722, 730, N21, N24 i N71 - informuje ZTM.

Nowy przystanek Pl. Trzech Krzyży 10 będzie funkcjonował także dla autobusów linii 127, 171, N33 i N83. - Na nowym przystanku Pl. Trzech Krzyży 10 staną autobusy linii 127, 171, N33 i N83. Przystanek ten uzupełni ofertę dla autobusów jadących z Powiśla i skręcających z ulicy Książęcej w kierunku ronda gen. Ch. De Gaulle’a, które omijały plac. Teraz zatrzymywać się będą ok. 70 metrów za skrzyżowaniem ulic Nowy Świat i Książęcej. Kolejne dwa przystanki zostały wybudowane w ramach budżetu partycypacyjnego. Przy Bażantarni 01 i 02 będą na ulicy o tej samej nazwie, ok 300 metrów od al. Komisji Edukacji Narodowej i ulicy J. Rosoła. Na żądanie zatrzymywać się tu będą autobusy linii 166 i 192. Bezpośrednio przy przystankach znajduje się osiedle, szkoła i kościół - zapowiadają przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego.

Również mieszkańcy Rembertowa zyskają nowy przystanek. Zlokalizowany będzie on na ulicy Cyrulików, za skrzyżowaniem z al. gen. Antoniego Chruściela "Montera" w kierunku pętli Rembertów-Kolonia. Przystanek PKP Rembertów 08 powstał dla linii 153, 196 i N24 i umożliwi szybsze przesiadanie się do pociągów.

Zmiany obejmą również Targówek. - Na wniosek pasażerów zmieni ą się miejsca postoju autobusów na pętli Targówek. I tak autobusy linii 212 będą zatrzymywały się na przystanku Targówek 05, a 262 – Targówek 04. Dzięki temu autobusy jadące do ul. Radzymińskiej i dalej w kierunku al. Solidarności będą odjeżdżały z jednego miejsca. Podobnie jak autobusy nocne, dzięki zmianie przystanku dla linii N62 na Targówek 02. Autobusy linii 256 podczas kursów w obu kierunkach będą stawały na Targówek 06 - zakomunikował ZTM.

Na Saskiej Kępie zakończyła się modernizacja przystanku Stacja Krwiodawstwa 01, gdzie przebudowywana była zatoka przystankowa. Na ul. Zwycięzców powstał także nowy przystanek - Stacja Krwiodawstwa 02.

Źródło/Fot.: ZTM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda