mobile
REKLAMA

Dzielnicowy odnalazł parę nastolatków, która nie wróciła do domu

Gdy do lesznowskiego posterunku zgłosiła się matka 15-latki i poinformowała, że jej córka nie wróciła po nocy spędzonej u koleżanki do domu, dzielnicowy wspólnie z policjantem z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast rozpoczął jej poszukiwania. W swoich ustaleniach dotarł do rodziców 16-latka, którzy również potwierdzili, że syn po nocy spędzonej u kolegi nie wrócił jeszcze do domu. Funkcjonariusze odnaleźli parę nastolatków w jednym z pustostanów. Wśród rzeczy, które należały do nich był alkohol i papierosy. Teraz policjanci o tej interwencji powiadomią sąd rodzinny.

inf. prasowa
Dzielnicowy odnalazł parę nastolatków, która nie wróciła do domu

Rano do Posterunku Policji w Lesznie zgłosiła się mieszkanka gminy, która poinformowała dzielnicowego, że jej 15-letnia córka nie wróciła do domu. Noc miała spędzić u swojej koleżanki. Gdy kobieta nie mogła się dodzwonić do córki, udała się do jej koleżanki. Ta jednak zaprzeczyła jakoby 15-latka miała u niej nocować. Dzielnicowy wspólnie z policjantem z ogniwa patrolowo-interwencyjnego natychmiast rozpoczął poszukiwania dziewczyny.

W swoich ustaleniach dotarł do rodziców 16-latka, którzy również potwierdzili, że syn po nocy spędzonej u kolegi nie wrócił jeszcze do domu. Funkcjonariusze odnaleźli parę w jednym z pustostanów. Wśród rzeczy, które należały do nich był alkohol, który wspólnie spożywali zeszłego wieczoru i papierosy należące do 16-latka. Sprawą zajęli się policjanci z zespołu do spraw nieletnich, którzy o tej sytuacji powiadomią sąd rodzinny.

Z policyjnych doświadczeń wynika, że w czasie pandemii są również inne zagrożenia, jakie czyhają na młodych ludzi. W tym czasie policjanci odnotowują także incydenty związane z paleniem papierosów, spożywaniem alkoholu czy zażywaniem narkotyków przez osoby nieletnie.

Ze szczególnym apelem o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom zwracamy się do rodziców i opiekunów. To właśnie ich zadaniem jest nauczenie dzieci rozpoznawania zagrożeń i ustrzeżenie ich przed niebezpiecznym „eksperymentowaniem” z używkami, a także nauczenie skutecznego odmawiania ich zażycia.

Apelujemy także do sprzedawców sklepowych o ścisłe egzekwowanie od młodych nabywców alkoholu, okazania dokumentu potwierdzającego ukończenie 18 roku życia. Natomiast dorosłych zachęcamy do mówienia zdecydowanego „nie” nastolatkom, proszącym o kupno alkoholu. Pamiętajmy, że sprzedaż lub podawanie alkoholu osobom niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym grzywną, a także cofnięciem zezwolenia na jego sprzedaż.

 

 

 

 

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/is

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda