mobile
REKLAMA

Festiwal Kuchni Japońskiej w Powsinie

W Ogrodzie Botanicznym w Powsinie weekend przedstawia się w kolorach tradycyjnych potraw japońskich. Wydarzenie zgromadziło wielu chętnych.

Katarzyna Bastrzyk
TAGI
Festiwal Kuchni Japońskiej w Powsinie

Fani Japonii mieli niezwykłą okazję zapoznać się z tym światem, pełnym kolorów, zabawy i radości.

Kraj Kwitnącej Wiśni zaproponował gościom nie tylko możliwość spróbowania wykwintnych potraw, ale i można było spotkać wystawców prezentujących swoje rękodzieła, biżuterię, dodatki i ceramikę swojego kraju.

Wszystko za sprawą Miesiąca Japońskiego, który z inicjatywy Prezesa Polskiej Akademii Nauk i Ambasady Japońskiej został stworzony w ogrodzie botanicznym.

I tak już od 11:00 w sobotę zaczęły się prelekcję towarzyszące festiwalowi.
Na początku reprezentantka firmy Kokore Smaki Japonii opowiedziała dlaczego warto sięgać po zieloną herbatę. Okazuje się, że ma ona bardzo zdrowe, nie zawsze dobrze wszystkim znane właściwości, które sprawiają, że leczy ona i stan ducha i ciała. „Nazywa się go dziś zielonym skarbem, eliksirem zdrowia i urody”- tłumaczyła Pani Sandra Stefanik. O godzinie 13:00 przyszedł czas na opowieści bardziej kulinarne i tak można było usłyszeć historię o japońskim rosole, czyli ramenie. Ciekawostką jest, że ta zupa zawiera czerwone mięso, a zazwyczaj w zupach stosowane są warzywa i ryby.

O 14:00 profesor japonistyki opowiedziała o obrzędach rodu Shij i jego tradycjach. Właśnie od nich wziął się rytuał hochoshiki, który ma swój duży udział podczas dużych wydarzeń w tym państwie. Chodzi o filetowanie ryby, którą składa się jako ofiarę w jakiejś intencji. Profesor podkreślała, że jest to bardzo ważny element w życiu Japończyków.

Tym wykładem zakończył się pierwszy dzień festiwalu.
Drugi dzień upłynął pod znakiem spacerów.

Pierwszą wycieczką był spacer wśród magnolii, które wyglądały naprawdę niesamowicie. Ten kwiat na pewno każdemu kojarzy się z Japonią i ma w sobie mnóstwo wdzięku i piękna. Drugim spacerem, kończącym wydarzenie był spacer przyrodniczy wśród kwitnących azalii i różaneczników.
Przez cały czas goście mieli okazje spróbować specjałów kuchni japońskiej, porozmawiać z innymi zainteresowanymi i podzielić się swoimi odczuciami i informacjami.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda