mobile
REKLAMA

FSO Park: zielone i nowoczesne miasto na 62 hektarach. Deweloper pokazał wizję inwestycji

Na terenie byłej fabryki FSO powstanie osiedle deweloperskie. OKAM zaprezentował wizję „Miasta przyszłości”, które ma być zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. W planach jest budowa osiedli mieszkaniowych, biurowców, centrów usługowych i placówek edukacyjnych. Serce projektu ma stanowić park, który będzie łączył różne funkcje i strefy

Jakub Bielawski
FSO Park: zielone i nowoczesne miasto na 62 hektarach. Deweloper pokazał wizję inwestycji

Finał dawnej Fabryki Samochodów Osobowych

Na Żeraniu, gdzie kiedyś produkowano samochody marki FSO, ma powstać nowa inwestycja deweloperska. OKAM, firma odpowiedzialna za projekt, zaprezentowała plan zagospodarowania 62 hektarów terenu. Chce stworzyć „miasto przyszłości”, które będzie łączyć funkcje mieszkalne, biurowe, usługowe i edukacyjne.

- W 2017 roku zaczęliśmy, jako miasto, proces przygotowania masterplanu dla terenów po zakładach na Żeraniu. Objęliśmy opracowaniem cały obszar od Ronda Starzyńskiego aż do Trasy S8. Postawiliśmy sobie za zadanie, że będzie to lepsze miasto. Będzie tworzyło nową tkankę społeczną i będzie zielone – mówił Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W centrum inwestycji o nazwie „FSO Park” ma powstać park o powierzchni 10 hektarów, który będzie stanowił zielone serce całego terenu. Park będzie pełnił rolę miejsca spotkań, rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców i pracowników. Deweloper zapowiada też, że będzie dbał o ekologię i zrównoważony rozwój. W inwestycji ma być wykorzystywana retencja wody i energia odnawialna.

- Projekt zagospodarowania tego terenu, który przygotowaliśmy we współpracy z miastem to arcydzieło, bo prezentujemy miasto przyszłości. Za pierwszym razem, jak przyszedłem z tym pomysłem do ratusza, to mi nie uwierzyli – wyjaśniał Aire Koren, założyciel i szef Okam Capital.

Deweloperskie miasteczko pozbawione samochodów. Cóż za zaskoczenie?

Jednym z założeń projektu jest ograniczenie ruchu samochodowego na terenie inwestycji. Deweloper zakłada, że będą tam obowiązywały parkingi zbiorcze i punkty dla aut dostawczych. Wewnątrz będą tylko ścieżki rowerowe i trakty piesze. Zmniejszy to zapotrzebowanie na podróże samochodem o 70 proc.

-Wokół inwestycji powstaną parkingi zbiorcze, wyznaczone zostaną też punkty dla aut dostawczych czy kurierów, zaś do dyspozycji mieszkańców czy najemców OKAM przekaże pojazdy elektryczne czy rowery – tłumaczył deweloper.

Deweloper chce też stworzyć przestrzeń przyjazną dla różnych grup społecznych i zawodowych. Na terenie inwestycji mają powstać mieszkania o zróżnicowanej wielkości i standardzie, biura dla firm z różnych branż, usługi dla mieszkańców i pracowników, a także szkoły i przedszkola.

Projekt „FSO Park” jest jednym z największych i najbardziej ambitnych przedsięwzięć deweloperskich w Warszawie. Deweloper liczy na to, że stworzy nową jakość życia w stolicy i przyciągnie ludzi szukających nowoczesnego i komfortowego miejsca do zamieszkania i pracy.

fot.mat.pras.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda