mobile
REKLAMA

Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby. Ukradli 15 000 tys. zł

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z bielańskiej komendy w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z mężczyzn dokonał przelewu z cudzego konta, a drugi przyjął na swój rachunek bankowy kwotę 15 000 złotych. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Informacja prasowa
Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby. Ukradli  15 000 tys. zł

Do bielańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie od pokrzywdzonego, który stracił 15 000 złotych. Pieniądze zostały przelane z jego konta na konto nieznanej mu osoby. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że pokrzywdzony przez krótki czas mieszkał razem w pokoju ze swoim kolegą z pracy. Mężczyzna ten wszedł w posiadanie danych do logowania na konto bankowe współlokatora. Następnie zalogował się na  jego konto i nadał przelew na konto swojego kolegi.

W ręce policjantów najpierw trafił mężczyzna, który dokonał nieautoryzowanej transakcji przy użyciu danych, które uzyskał w sposób nieuprawniony. Następnie zatrzymany został 27-latek, który przyjął na swój rachunek bankowy pieniądze pochodzące z przestępstwa. Obaj koledzy już usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo oszustwa komputerowego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda