mobile
REKLAMA

Galeria Północna - jaka jest?

Otwarcie nowego centrum handlowego w Warszawie miało miejsce 14 września. Galeria Północna to pierwszy taki obiekt w tym rejonie miasta. Oferuje nie tylko ogromny wybór sklepów i punktów usługowych, ale również strefę relaksacyjną i rekreacyjno-sportową.  

Róża Paszkowska/fot. Mateusz Tyrała
TAGI
Galeria Północna - jaka jest?

Galeria Północna to obiekt o powierzchni użytkowej około 64 tysięcy metrów kwadratowych. Zlokalizowany jest on przy ul. Światowida 17 na Białołęce. Składa się z trzech kondygnacji naziemnych oraz dwóch kondygnacji podziemnych. Znajdziemy w nim ponad 200 sklepów – zarówno polskich, jak i zagranicznych marek. Możemy skorzystać z usług fryzjera, kosmetyczki oraz wielu innych punktów usługowych. Nie brakuje tu również lokali gastronomicznych. W galerii znalazło się miejsce na duży hipermarket. Kompleks wyposażony jest w jedenaście sali kinowych. Znalazł się tu również klub fitness. Pewną nowością jest natomiast wprowadzenie do galerii handlowej placówki medycznej. Galeria Północna może także poszczycić się licznymi rozwiązaniami prorodzinnymi. Należą do nich pokoje rodzinne, w których można w spokoju przewinąć lub nakarmić dziecko. Do dyspozycji klientów jest też wypożyczalnia wózków. W przerwie między zakupami można spędzić czas z dzieckiem na jednym z placów zabaw.
Galeria Północna oferuje około 2300 miejsc parkingowych. Każde z nich wyposażone jest w system ułatwiający parkowanie i odnalezienie samochodu. Przed wejściem do galerii umieszczona została fontanna oraz podświetlana rzeźba kinetyczna. W centralnym punkcie obiektu ustawiono natomiast najwyższą w Polsce rzeźbę. Jest to dzieło Oskara Zięty zatytułowane „Wir”, liczące 22 metry wysokości. Jest to stalowa konstrukcja, inspirowana wirem wodnym, umieszczona nad oczkiem wodnym. Rzeźba przechodząc przez wszystkie kondygnacje budynku nie tylko przyciąga uwagę, ale też zachęca do wejścia na wyższe piętra.      
Na stronie internetowej Galerii Północnej inwestor, spółka Globe Trade Center, podkreśla obecność proekologicznych rozwiązań. Obiekt posiada certyfikat LEED. Przyznawany jest on budynkom pozwalającym na oszczędne gospodarowanie zasobami. Za projekt odpowiedzialna była pracownia APA Wojciechowski. Budowa galerii trwała ponad dwa lata. Rozpoczęła się w lipcu 2015 roku, a zakończyła latem 2017 roku. Koszt inwestycji wynosił około 800 milionów złotych.    

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda