mobile

Historyczny medal KS Metro Warszawa

W rozgrywanym w Giżycku finałowym turnieju o Mistrzostwo Polski Młodziczek ze znakomitej strony pokazały się siatkarki KS Metro Warszawa. Wywalczony brązowy medal jest pierwszym – historycznym krążkiem dla młodzieżowej żeńskiej sekcji klubu z Ursynowa.

 

Marcin Kalicki
Historyczny medal KS Metro Warszawa

Młodziczki KS Metro Warszawa fazę grupową przeszły jak burza – pokonując wszystkie trzy drużyny ze swoje grupy. Najpierw 2:0 wygrały z UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin, następnie, także 2:0 z MKS Dwójka Zawiercie. W ostatnim meczu fazy grupowej w tie-breaku (2:1) pokonały SMS Solna Wieliczka. Trzy zwycięstwa dały im awans do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie B, gdzie czekały na nie już zawodniczki Volley Wrocław, jak się później okazało Mistrzynie Polski.

Półfinałowy mecz był zdecydowanie najcięższym w wykonaniu naszych siatkarek, które mimo prowadzenia w tie-breaku, ostatecznie uległy wrocławiankom 1:2 i nie awansowały do wielkiego finału Mistrzostw Polski młodziczek.

Podopiecznym Dariusza Kopaniaka została walka o brąz. Choć sobotnie półfinałowe spotkanie skończyły o później, nocnej godzinie, w niedzielny poranek były w pełni gotowe do walki o brązowy medal Mistrzostw Polski. Od pierwszej do ostatniej piłki tego decydującego, ostatniego meczu, nie pozostawiły złudzeń swoim przeciwniczkom z Włocławka, że do Warszawy nie zamierzają wracać z pustymi rękoma. Grając bardzo pewnie i kombinacyjnie zwyciężyły 2:0 i stanęły na najniższym – trzecim stopniu podium Mistrzostw Polski młodziczek.

– Po półfinałowym meczu z drużyną z Wrocławia polały się łzy jakich jeszcze nie widziałem. Pozostało nam po krótkiej nocy następnego ranka powalczyć o wymarzony medal; to nic, że brązowy. Ale jak zresetować emocje, obetrzeć łzy, chcieć grać i walczyć, kiedy w głowie siedzi 13:9? Poranna rozmowa na pomoście w Giżycku przy pięknej pogodzie i z wesołymi opowieściami o swoich pierwszych siatkarskich treningach sprzed lat, moim zdaniem zdecydowała o tym, że do meczu o brąz dziewczyny wyskoczyły na zupełnie nowej energii. Pierwszy set wygrany z Włocławkiem do 8, w drugim trochę siatkarskiej przepychanki, ale potem odjazd na 25:18 i znów łzy – tym razem wielkiej radości. Powiedziałem dziewczynom, że ten brąz jest pozłacany i że jest o wyjątkowej wartości, bo raz, że to pierwszy medal Mistrzostw Polski dla dziewczęcego KS Metro i dwa, że ten brąz będzie zawsze miał w sobie niewidoczną grawerkę 13:9 z późniejszymi mistrzyniami Polski a dla nas będzie oznaczał, że umieliśmy się po tym przegranym półfinale szybko pozbierać, a to sztuka, która udaje się tylko najlepszym sportowcom. Kto wie może na złoto przyjdzie wkrótce czas za rok, dwa… Dzisiaj jest cudownie. Ogromna radość i satysfakcja z minionego sezonu. Tego nikt nam nie zabierze, to jest w nas i pozostanie na długi czas. W historii KS Metro Warszawa na zawsze. Dziewczyny dopisały do metrowskiej historii kolejny piękny rozdział. Dla mnie osobiście ten brąz ma smak złota, sportowego złota, za którym zawsze kryją się lata treningów, setki godzin pracy, hektolitry potu, niesamowite niezapomniane emocje. Wszystkim, którzy przyczynili się do tych wyników, wspierali, pomagali, trzymali kciuki – bardzo dziękuje! – podsumowuje finałowy turniej Trener Dariusz Kopaniak.

Trzecie miejsce w Polsce to dla nas ogromny sukces, na który pracowałyśmy naprawdę długo… Wszystkie treningi, obozy i „karne kółka” w Łukcie, dziś zaowocowały i to najpiękniej – bo medalem! Naszym celem była walka o złoto, ale niestety mecz półfinałowy nie poszedł po naszej myśli. Taki jest sport i musimy się z tym pogodzić. Raz się wygrywa, a raz się przegrywa. Zdajemy sobie sprawę, że porażki nieustannie wpisane są w życie każdego sportowca. My spełniłyśmy swoje marzenie, czyli zdobyłyśmy medal w finałach Mistrzostw Polski. Jako kapitan, jestem dumna ze swojej drużyny, bo kończymy ten sezon naprawdę dobrze. Jesteśmy trzecią drużyną w Polsce! – dodaje Wiktoria Zagumny, kapitan brązowej drużyny młodziczek KS Metro Warszawa.

Brązowy medal Mistrzostw Polski młodziczek, to 14. medal młodzieżowych Mistrzostw Polski w historii klubu z Ursynowa, ale pierwszy w ciągu pięcioletniej historii sekcji żeńskiej KS Metro Warszawa (przyp. powstała w 2014 roku). Od minionego weekendu, do medalowego dobytku KS Metro Warszawa dodamy także brązowy medal z Giżycka – to piękny prezent, który sprawiły młodziczki Metra na 25. lecie działalności młodzieżowego KS Metro Warszawa, które będziemy obchodzić w grudniu bieżącego roku.

Końcowa kolejność Mistrzostw Polski Młodziczek Giżycko 2019:

  1. Volley Wrocław
  2. UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin
  3. KS Metro Warszawa
  4. WTS KDBS Bank Włocławek
  5. MKS Dwójka Zawiercie
  6. Gedania Gdańsk
  7. MS Solna Wieliczka
  8. UKS Lider Konstantynów Łódzki

Nagrodę indywidualną, dla najlepszej przyjmującej Turnieju otrzymała zawodnicza KS Metro Warszawa – Karolina Staniszewska.

Wyniki spotkań stołecznej drużyny na Mistrzostwach Polski:

UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin – KS Metro Warszawa 0:2 (20:25, 23:25)

KS Metro Warszawa – MKS Dwójka Zawiercie 2:0 (25:10, 25:22)

GRUPA B: SMS Solna Wieliczka – KS Metro Warszawa 1:2 (26:24, 24:26, 13:15)

II mecz półfinałowy

Volley Wrocław – KS Metro Warszawa 2:1 (25:23, 21:25, 16:14)

mecz o 3.miejsce:

WTS KDBS Bank Włocławek – KS Metro Warszawa 0:2 (8:25, 18:25)

Źródło: informacja prasowa/Fot. Piotr Sumara/pzps.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda