Hutnik zdobywa komplet punktów

Hutnik Warszawa wygrał na wyjeździe z Deltą Słupno 2:0, w meczu 18. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej.

„Hutnicy” kontrolowali przebieg spotkania, gospodarze nie zdołali stworzyć sobie klarownych sytuacji. Nasz zespół wypracował kilka okazji, strzelając po jednej bramce w pierwszej i drugiej połowie. W zestawieniu klubu z Bielan nastąpiło kilka zmian. Jako napastnik zagrał Damian Pracki.

W 40. minucie Kamil Jankowski dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę głową trącił Pracki, a strzałem z kilku metrów bramkarza pokonał Erwin Nowik. W 73. minucie Nowik podał z własnej połowy do Prackiego, który przedłużył zagranie głową do Łukasza Szali, a ten przelobował golkipera Delty.

Za tydzień Hutnik podejmować będzie rezerwy pierwszoligowej Pogoni Siedlce. Mecz jest zaplanowany na sobotę, godzinę 11.

Delta Słupno – Hutnik Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Nowik 40′, Szala 73′.
Żółte kartki: J. Machowski, Maliszewski – Nowik.
Delta: Gorczyca – Bońkowski (Żłobecki 82′), Winnicki, Janiszewski, J. Machowski, Surmak (Obojski 88′), Woliński (Chmielewski 46′), K. Machowski (Maliszewski 65′), Gapiński, Sobczak, Komorowski.
Hutnik: Duda – Górecki, Nowik, Baranowski, Wielgosz – Szala (Przyborowski 77′), Podsiadło, Jankowski, Wiśniewski (Cuch 90′), Turko (Cybulski 70′) – Pracki (Kowalski 90′).
Sędzia: Łukasz Matlęga (Płock).