mobile
REKLAMA

IV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej „NIEPODLEGŁA”

Klub Sportowy Saska Warszawa już po raz czwarty zorganizował Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej „NIEPODLEGŁA”. W zawodach triumfowały siatkarki UMKS MOS Wola, które wyprzedziły gospodynie - KS Saska oraz Akademię Siatkówki Tomasza Wójtowicza.

Marcin Kalicki
IV Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej „NIEPODLEGŁA”

Nazwa turnieju rozgrywanego w hali OSiR Saska nie jest przypadkowa. – Pierwszy turniej zorganizowaliśmy w 2018 roku celem upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. A potem już stał się on już imprezą cykliczną. Imprezę organizujemy w kategorii młodzik lub młodziczka, ponieważ nasz klub zajmuję się głównie szkoleniem dzieci, a kategoria młodziczka jest pierwszym etapem po mini siatkówce, gdzie można sprawdzić umiejętności dzieci w typowej grze szóstkowej, takiej jaką oglądamy w telewizji, z tym że tutaj akurat w wydaniu dzieci i młodzieży. Same zawody mają na celu oczywiście upamiętnienie naszej niepodległości, aczkolwiek chcemy również popularyzować tę piękną dyscyplinę sportu, w której Polska odnosi w ostatnich latach ogromne sukcesy. Przykładem tego może być obecność na imprezie tak znamienitych gości jak pan senator Marek Borowski, który od lat jest wiernym fanem siatkówki i regularnie odwiedza nasz turniej, ale również mistrz świata i mistrz olimpijski - Edward Skorek – mówi Kamil Jeż, prezes KS Saska Warszawa.

W niedzielnych zawodach na Pradze-Południe udział wzięło sześć zespołów: UMKS MOS Wola Warszawa, KS Metro Warszawa, Radomka Radom, Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza oraz dwa zespoły gospodyń – KS Saska Warszawa. Wszystkie drużyny zagrały po pięć dwusetowych spotkań. Najlepiej zaprezentowały się zespoły KS Saska I Warszawa (4 zwycięstwa i jeden remis) oraz UMKS MOS Wola (4 zwycięstwa i 1 porażka), które zmierzyły się ze sobą ponownie w wielkim finale turnieju. Po porażce w spotkaniu grupowym tym razem siatkarki z Woli zrewanżowały się koleżankom i to podopieczne trenera Krzysztofa Płużyczki stanęły na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce, po wygranej z KS Metro, przypadło Akademii Siatkówki Tomasza Wójtowicza.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. UMKS MOS Wola Warszawa

2. KS Saska I Warszawa

3. Akademia Siatkówki Tomasza Wójtowicza

4. KS Metro Warszawa

5. MUKS Radomka Radom

6. KS Saska II Warszawa  

– Zawody przebiegły w bardzo przyjaznej i sportowej atmosferze, a sam turniej pod względem organizacyjnym stał jak zawsze na wysokim poziomie – podkreślił prezes Jeż. A już w przyszłym roku kibiców czeka pięty, jubileuszowy turniej „NIEPODLEGŁA”.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda