mobile
REKLAMA

IX Targowisko Instrumentów

Za nami kolejna edycja Targów Instrumentów, które zakończyło festiwal Wszystkie Mazurki Świata w Fortecy Kregliccy.

Katarzyna Bastrzyk
TAGI
IX Targowisko Instrumentów

27 kwietnia dla fanów muzyki i instrumentów muzycznych był bardzo inspirującym dniem. W Fortecy Kregliccy już od wczesnych godzin czekało na gości wiele wykładów, koncertów i wydarzeń temu towarzyszących. 

Wystawa instrumentów to mnóstwo  sprzętów  z różnych zakątków świata między innymi Polska, Ukraina, Estonia, Turcja i Łotwa.

Sobota rozpoczęła się spotkaniem z Sonora Sound Tube, gdzie można było wejść do środka instrumentu czeskiego multiinstrumentalisty.  Następnie Piotr Nowak i Jan Masecki opowiedzieli o niezwykłym życiu i rozwoju pianina, po czym Marcin Masecki dał krótki występ na tym instrumencie. 

Chwilę po 15:00 pojawiła się muzyka norweska, o której opowiedział zanim Egeland wraz z grupą studentów muzyki tradycyjnej. Na koniec można było posłuchać o historii bliższej dla Polaków, czyli o muzycznym Podhalu. Instrumenty zaprezentował Andrzej Czernik i Jacek Krupa. Na pewno wszystkie z nich miały swój klimat, a takich instrumentów jak niektóre zaprezentowane, na pewno ciężko znaleźć w sklepie czy nawet zauważyć podczas koncertów. Pokazało to jak swiat muzyki jest wciąż mało znany, mimo, ze wydaje się nam, ze wiemy i znamy wszystko. 

Dla dzieci organizatorzy tez przygotowali ciekawe wydarzenia, głównie taneczne. 

Na początku została przedstawiona sztuka „Rozśpiewana Wiosna”, która bardzo wpadła w gust zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców.

-Super przedstawienie. Przyszłam  z córka, która nie była zbyt chętna na takie spędzenie dnia. Wyobrażała sobie raczej nudę dla dorosłych. Ale jak tylko zobaczyła strefę dla dzieci od razu zmieniła zdanie. Organizacyjnie tez wszystko na 5tke- powiedziała Małgorzata, która odwiedziła Fortecę Kregliccy. 

„Muzyczna Łąka” , „Zielona Królewna i wyprawa po zaczarowane jajo” to kolejne tytuły mistrzowsko zaprezentowane przez organizatorów dla najmłodszych.

W Sali Tańców czekały tez ciekawe wydarzenia. Tam między innymi odbywały się  tańce wielkopolskie, żywieckie, archaiczne tance z regionów Francji czy warsztaty z tańców i prezentacja technik gry na instrumentach perkusyjnych z południowych  Włoch.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda