mobile
REKLAMA

Jak wdrażać innowacje i zdobywać środki na rozwój własnej firmy?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na inwestycje w konkursie Badania na rynek.

 

Artykuł sponsorowany
TAGI
Jak wdrażać innowacje i zdobywać środki na rozwój własnej firmy?

Dowiedz się jak otrzymać dofinansowania na inwestycje w ramach trwających obecnie konkursów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 

Właściciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw będą mogli uzyskać aż do 70% dofinansowania.

 

W trakcie spotkania przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) omówią zasady ubiegania się o dotacje.

 

Dofinansowaniu będą podlegały projekty inwestycyjne dotyczące wdrożenia prac badawczo-rozwojowych, które są kluczowe dla opracowania i wprowadzenia na rynek nowych bądź ulepszonych produktów lub innowacyjnych procesów technologicznych.

 

Dla kogo?

 

Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli firm, które spełniają poniższe wymagania:

 

  • mają status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa,

  • zamknęły jeden rok obrotowy trwający przynajmniej 12 miesięcy,

  • przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie wsparcia osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe niż 600 tys. zł (mikro- i małe firmy) lub nie niższe niż 1 mln zł (średnie firmy),

  • prowadziły lub prowadzą prace badawczo-rozwojowe, zleciły wykonanie takich prac lub zakupiły wyniki i jednocześnie wyniki tych prac są kluczowe dla nowego produktu, usługi, alboprocesu technologicznego.

 

Co nowego?

 

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski w trzech trwających równolegle konkursach.

Po raz drugi w konkursie dedykowanym realizacji programu Dostępność Plus, oceniane będą innowacyjne produkty i usługi nakierowane na zaspokojenie specyficznych potrzeb osób z

ograniczeniami funkcjonalnymi - fizycznymi i poznawczymi. Nowością w ogłoszonych konkursach jest brak limitu kosztów dotyczących robót i materiałów budowlanych, nabycia praw użytkowania wieczystego gruntu i praw własności nieruchomości oraz rat spłaty kapitału nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

 

Gdzie?

 

Budynek Golden Floor Plaza, Al. Jerozolimskie 123A, Warszawa.

Czas trwania: 10:00-13:00.

 

UWAGA. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja!

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:

https://www.parp.gov.pl/index.php?option=com_parpevents&view=details&id=174

--

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową, która od 2000 r. wspiera przedsiębiorców. Działania realizowane przez PARP mają wpływ na rozwój małych i średnich firm w Polsce – na powstawanie nowych podmiotów, podnoszenie kwalifikacji pracowników firm i wzrost potencjału, wzmocnienie pozycji konkurencyjnej w oparciu o innowacyjność i nowoczesne technologie, kształtowanie przyjaznego otoczenia biznesowego oraz tworzenie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Realizując działania wspierające przedsiębiorców (a także instytucje otoczenia biznesu, jednostki samorządu terytorialnego, państwowe jednostki budżetowe, uczelnie), PARP korzysta ze środków budżetu państwa oraz funduszy europejskich. W latach 2014-2020 Agencja jest odpowiedzialna za realizację działań m.in. w ramach trzech Programów Operacyjnych: Inteligentny Rozwój, Polska Wschodnia oraz Wiedza Edukacja Rozwój.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda