mobile
REKLAMA

Jak zdobyć szansę na milion?

Rozpoczęła się pierwsza edycja miejskiego programu Warsaw Creative Slam dla osób działających w sektorze kreatywnym. Już dziś w Centrum Kreatywności Targowa odbędzie się meetup dla zainteresowanych udziałem w programie

Informacja prasowa
Jak zdobyć szansę na milion?

Warsaw Creative Slam

Centrum Kreatywności Targowa we współpracy z warszawskim ratuszem ogłosiło program akceleracyjny dla warszawskiego sektora kreatywnego – Warsaw Creative Slam. Jego założenia przedstawiła Ewa Janus-Khouri, dyrektorka zarządzająca Centrum Kreatywności Targowa podczas majowej konferencji Kreatywność w biznesie – jak zmonetyzować swój talent?”.

Zgłosić się może każdy, kto działa w sektorze kreatywnym lub planuje takie przedsięwzięcia i projekty biznesowe. Zapraszamy także absolwentów i studentów szkół artystycznych z Warszawy. Zainteresowani mogą wziąć udział w spotkaniu w środę 31 maja, które pomoże lepiej przygotować zgłoszenie – mówiła Ewa Janus-Khouri.

Na wydarzenie Kreatywność w biznesie – MEETUP#2 należy się zarejestrować na stronie internetowej.

Cztery etapy i wiele nagród

Pierwszy etap rekrutacji trwa do 20 czerwca. Na adres wcs@cktargowa.pl należy przesłać opis swojego projektu (do 1500 znaków) i maksymalnie 2-minutowy pitch (nagranie). Co konkretnie powinny zawierać materiały – można znaleźć na stronie internetowej Warsaw Creative Slam.

W drugim etapie – do 30 czerwca – jury pod przewodnictwem Ewy Janus-Khouri, w skład którego wchodzą przedstawiciele miasta i biznesu, wybierze 10 najlepszych projektów. Ich autorzy zostaną zaproszeni do konsultacji mentorskich.

Trzeci etap odbędzie się 20 września. Będzie to kolejny meetup „Elevator Pitch Session”, podczas którego finaliści zaprezentują swoje pomysły.

W czwartym etapie – 13 grudnia – odbędzie się prezentacja zwycięzców. Do wygrania jest mentoring i wsparcie akceleracyjne ekspertów CKT & WCS, konsultacje strategiczne z content marketingu i prezentacji medialnej w Sito Strategy Studio, wsparcie w wypracowaniu strategii komunikacji i prace grafika o łącznej wartości 15 tys.zł od agencji Tears of Joy, bezpłatne biuro na okres 6 miesięcy w Centrum Kreatywności Targowa, bezpłatne biurka w open space w Centrum Przedsiębiorczości Smolna.

Oprócz tego Krajowa Izba Gospodarcza – Centrum Kreatywności Targowa zaoferuje wybranej osobie udział w Programie pod nazwą Inspire Fellowship/Staż Inspiracji. A biznesowy inwestor w ramach venture capital zadeklarował chęć dofinansowania projektu lub projektów wartych uwagi sumę do miliona złotych.

Szkoła Kreatywności

Pracując dla branży kreatywnej obserwujemy wyzwania, z jakimi mierzą się osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z biznesem. W programach uczelni artystycznych nie ma miejsca raczej miejsca na wprowadzenie do przedsiębiorczości. Od lat staramy się tę lukę wypełniać, choćby podczas zajęć Szkoły Kreatywności. Dziś we współpracy z Urzędem Miasta wychodzimy z kolejną inicjatywą, dzięki której pomysłodawca najlepszego projektu może liczyć na szerokie wsparcie merytoryczne i finansowe – mówi Ewa Janus-Khouri, dyr. zarządzająca CKT, przewodnicząca jury Warsaw Creative Slam.

Centrum Kreatywności Targowa, od ponad 3 lat wspiera młode startup’erki i młodych pracowników z sektora w pozyskiwaniu niezbędnych umiejętności przy prowadzeniu firmy i rozwijaniu swojej marki. Uczestnicy programu mogą równolegle uczestniczyć w kilkunastu 4-godzinnych szkoleniach on-line – w ramach Szkoły Kreatywności – oraz w spotkaniach stacjonarnych.

Program merytoryczny Warsaw Creative Slam przygotowali pracownicy Krajowej Izby Gospodarczej (operatora Centrum Kreatywności Targowa) we współpracy z UM st. Warszawy. Partnerami programu są: Krajowa Izba Gospodarcza, Huge Thing Venture Capitals, Sito Strategy, agencja Tears of Joy i  Ekipa Investments.

Organizator zastrzega, że niniejsza informacja nie stanowi przyrzeczenia publicznego w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda